LAND ROVER: MILIONOWY POJAZD WRUSZA W ŚWIAT

Milionowy egzemplarz modelu Discovery został wyprodukowany w fabryce Land Rovera w Solihull w regionie West Midlands w Wielkiej Brytanii. Przydatność i możliwości modelu Discovery 4 ma potwierdzić podróż z miejsca narodzin pojazdu, w Birmingham w Wielkiej Brytanii, do jednego ze swoich najszybciej rosnących rynków – Pekinu w Chinach.

W 50-dniową wyprawę obejmującą 8 000 mil wyruszyły trzy pojazdy Land Rover Discovery 4, które przejadą przez ponad tuzin krajów w Europie i Azji Środkowej, a kulminacją ich podróży będzie salon motoryzacyjny w Pekinie 23 kwietnia.

Wyprawa Discovery rozpoczęła się dzięki wsparciu wielu znanych i doświadczonych odkrywców, którzy korzystali z Land Roverów Discovery różnych generacji podczas swoich ekspedycji są to m.in.: Bear Grylls, Sir Ranulph Fiennes, Ray Mears, Monty Halls oraz polarnik Ben Saunders.

Ekspedycja ma na celu zebranie miliona funtów, który zostanie przekazany Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (IFRC). Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie projektu związanego z dostępem do wody i zaplecza sanitarnego w Ugandzie.

Land Rover Discovery

23 lata po wyprodukowaniu pierwszego modelu z fabryki wyjechał milionowy Land Rover Discovery. Od momentu, gdy trafił na rynek, jako trzeci model, pośredni pomiędzy luksusowym Range Roverem a surowym Defenderem, Discovery stworzył swój własny segment rynku i stał się synonimem międzynarodowej historii sukcesu.

Land Rover Discovery to jeden z najbardziej wszechstronnych pojazdów na świecie – pomieści siedmioro pasażerów, przestrzeń bagażowa ma pojemność 2 500 litrów. Sam pojazd pełen jest najnowocześniejszych technologii obejmujących m.in. wielokrotnie nagradzany system Terrain ReponseTM, który dopasowuje pojazd do warunków podłoża i stylu jazdy.

Model Land Rover Discovery zdobył już ponad 200 nagród na całym świecie, a w ubiegłym roku sprzedaż jego czwartej generacji osiągnęła rekordowy poziom: ponad 45 000 sztuk na 170 rynkach świata.

Więcej informacji na temat programu charytatywnego można uzyskać odwiedzając stronę www.landrover.com/million