LE MANS CUP 2011: PEUGEOT I MICHELIN NAJLEPSI

Zwycięstwo dwóch samochodów Peugeot 908 w wyścigu Zhuhai 6 hours, ostatniej rundzie cyklu wyścigów 2011 Intercontinental Le Mans Cup, było też okazją, aby zaprezentować zrównoważone osiągi opon wyścigowych Michelin.

Sezon międzynarodowych wyścigów wytrzymałościowych zakończył się w Zhuhai, w południo- wowschodnich Chinach. Michelin, wraz ze swoim partnerem, firmą Peugeot, ponownie zajęli dwa najwyższe miejsca na podium, zwyciężając razem już po raz szósty w tym roku.

Cykl zmagań w 2011 roku okazał się bardzo udany dla Michelin, zwłaszcza w wyścigach wytrzymałościowych, w których regulamin pozwala na rywalizację wśród producentów opon. Samochody startujące na oponach Michelin wygrały we wszystkich siedmiu wyścigach cyklu 2011 Intercontinental Le Mans Cup.

Bolidy wyposażone w opony Michelin zwyciężyły także w 24 godzinnym wyścigu Le Mans po raz 20 w historii tych zmagań. Michelin zdobył też tytuły w kategorii LMP1 z Peugeotem, oraz LM GTE Pro wraz z Ferrari.

Pasmo zwycięstw w 2011 roku zostało poszerzone o zwycięstwa w Le Mans Series oraz w klasycznych wyścigach – Nürburgring i i Spa 24-hours, w których Michelin wyposażał auta różnego rodzaju: od prototypów aż po samochody typu GT.

Wykorzystanie przez centra technologiczne firmy Michelin doświadczeń sportowych pozwoliło na stworzenie linii opon zapewniających najwyższe osiągi na torach wyścigowych, oraz trwałe i bezpieczne warunki jazdy, niezależnie od pogody, czy nawierzchni.

Sezon wyścigowy 2012 rozpocznie się za niewiele ponad 120 dni, wraz z początkiem kalendarza FIA World Endurance Championship (WEC), składającego się z ośmiu wyścigów na trzech kontynentach. Michelin zamierza dalej blisko współpracować z producentami aut i zespołami wyścigowymi w kolejnym roku rywalizacji.

W cyklu siedmiu wyścigów, Peugeot pięć razy startował z pole positions. Odniósł sześć zwycięstw, w tym cztery podwójne. W sumie załogi zespołu 13-krotnie stawały na podium!