LETNI SALON FORDA JAK ZWYKLE W JASTARNI – MOŻNA TESTOWAĆ

Port Jastarnia to w ostatnich latach tradycyjne miejsce, w którym zlokalizowany jest Letni Salon Forda. W tym roku odbywa się pod hasłem “Go Electric”.

Odwiedzający mogą obyć bezpłatne jazdy testowe nowym modelem Kuga – najbardziej zelektryfikowanym autem w historii marki oraz hybrydową Pumą.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

Można także przetestować 8- osobowego Turneo Custom z układem hybrydowym Plug- in. Hasło “Go Electric” nawiązuje do strategii producenta. Ford planuje wprowadzić do końca tego roku 14 modeli z napędem elektrycznym i hybrydowym, a do końca 2021 ma ich być już 18.

Jazdy testowe odbywają się wersją hybrydową Kuga Plug-in. Oferuje ona moc na poziomie 225 KM i pozwala z trybie elektrycznym na pokonanie nawet 56 km. awansowane systemy wspomagania kierowcy i system informacyjno- rozrywkowy SYNC 3 wspierany przez 8‑calowy centralny ekran dotykowy. To najbardziej zelektryfikowany model Forda w historii. Jest dostępny z pełnym wachlarzem napędów hybrydowych: miękką hybrydą, pełnym układem hybrydowym oraz systemem hybrydowym Plug- in.

Obecna Puma jest jednym z pierwszych zelektryfikowanych pojazdów, które Ford wprowadził na rynek. Pod maską nowej Pumy znajduje się zaawansowany układ EcoBoost z 48-voltową instalacją miękkiej hybrydy. Układ ten odzyskuje energię podczas hamowania i wykorzystuje ją przy przyspieszaniu. Dzięki temu samochód jeszcze szybciej reaguje na wciśnięcie pedału gazu, zyskuje dodatkowy moment obrotowy i oferuje zmniejszone zużycie paliwa.

W letnim salonie znalazła się również najnowsza odsłona Turneo Custom. Jest oferowana z napędem hybrydowym typu Plug- in, który może być ładowany z domowego gniazdka 230 V lub szybkiej stacji ładowania. W całkowicie elektrycznym trybie EV Teraz umożliwia pokonanie do 50 km z zerową emisją i zerowym spalaniem. Zasięg pojazdu zwiększa silnik EcoBoost współpracujący z układem hamowania regeneracyjnego, który dodatkowo ładuje akumulatory.

Ford Performance w Jastarni

To nie koniec atrakcji przygotowanych w Letnim Salonie Forda. Miłośnicy Ford Performance – zbrojnego ramienia Forda odpowiedzialnego między innymi za tworzenie samochodów startujących w WRC lub wyścigu 24 Le Mans – mogą zapisać się na jazdy testowe najnowszą odsłoną 280- konnego Focusa ST oraz sprawdzić jak prowadzi się niezwykły pickup Ranger Raptor.

Kultowy hot hatch Focus ST został zaprojektowany nie tylko jako samochód sportowy. Zawieszenie łączy torowe osiągi z codzienną funkcjonalnością. Sportowa kierownica, fotele Recaro czy sportowe pedały z lekkiego stopu uzupełnione są przez 8-calowy wyświetlacz dotykowy SYNC 3 i pełen pakiet systemów zwiększających bezpieczeństwo. Auto oferuje moc na poziomie 280 KM, maksymalny moment obrotowy 420 Nm i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w mniej niż 6 sekund.

Ranger Raptor jest standardowo wyposażony w zawieszenie stosowane w rajdach. Jego rama została dodatkowo wzmocniona, a pod maską pracuje dwulitrowy silnik EcoBlue generujący 213 KM i 500 Nm momentu obrotowego.

“Podziel się drogą”

Letni Salon Forda to miejsce inauguracji kampanii społecznej Forda Podziel się drogą. Ma ona na celu popularyzację dobrych zachowań wśród wszystkich uczestników dróg, promowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uprzejmości, empatii i porozumienia pomiędzy kierowcami i rowerzystami. Program został uruchomiony dwa lata temu w krajach Zachodniej Europy. W tym roku jego polska inauguracja odbywa się w Jastarni. Kampanię społeczną postanowiła wesprzeć firma Kross – lider rynku rowerowego w Polsce.

Na miejscu można odbyć wirtualną jazdę, która zaprezentuje dwa punkty widzenia: kierowcy oraz rowerzysty. Umożliwi również przekonanie się, jak nieodpowiedzialne zachowanie każdego z użytkowników drogi może prowadzić do mrożących krew sytuacji i śmiertelnego zagrożenia dla innych.

Na stoisku dostępne są informacje dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach oraz bezpłatna odblaskowa opaska, dzięki której będziemy bardziej widoczni w ruchu ulicznym.

Letni Salon Forda w Porcie Jastarnia otwarty będzie codziennie do 16 sierpnia w godzinach od 11.00 do 19.00.