LEXUS: EDYCJA SPECJALNA Z OKAZJI PREMIERY NOWEGO LC

Lexus LC Convertible, pierwszy kabrioletu w gamie, pilnie przygotowuje się do swojej premiery, która ma nastąpić niedługo – jesienią bieżącego roku.

Z tej okazji stworzona została edycja specjalna, eksponująca stylistykę nowego auta.


Zobacz relacje:

ROZMAITOŚCI


 

LC Convertible Regatta Edition to ekskluzywna wersja o wyjątkowej kompozycji kolorów. Zastosowanie głębokiego błękitu na karoserii i dachu oraz bieli i błękitu we wnętrzu, tworzy klimat luksusowej mariny pełnej jachtów oceanicznych – właśnie taki widok zainspirował twórców tej limitowanej wersji LC Convertible.

Nadwozie wykończono lakierem Structural Blue – w kolorze pierwotnie opracowanym dla nowego auta. Do stworzenia tego lakieru Lexus zastosował zaawansowaną technologię lakierniczą, aby odtworzyć intensywną głębię barw, występującą w świecie przyrody. Zawarte w pigmencie mikrocząsteczki odbijają światło w sposób uwydatniający krzywizny karoserii i zmieniający postrzeganie światła i cienia podczas oglądania jej pod różnymi kątami.

Lakier ten doskonale komponuje się z wykończeniem składanego dachu w kolorze morskiego błękitu Regatta Edition, który podkreśla charakterystyczną linię miękkiego dachu kabrioletu, niemal identycznej z linią dachu wersji coupe.

Świadomi faktu, że wnętrze kabrioletu najczęściej jest otwarte i widoczne, projektanci Lexusa zapewnili harmonijne przejście między wnętrzem i karoserią samochodu. Ta zaleta jest doskonale widoczna w wersji Regatta Edition, dzięki połączeniu ciemnoniebieskiego i białego koloru. Dominującą barwą jest biel, której użyto na wewnętrznych okładzinach przednich słupków, kierownicy (łącznie z jej środkową częścią) i podsufitce.

Deska rozdzielcza i panele drzwi mają granatową górną część, kontrastującą z dolną białą, podczas gdy przednie fotele są tapicerowane białą, perforowaną skórą półanilinową z niebieskimi akcentami w zagłówkach, na wysokości ramion oraz na uchwytach.

LC Convertible Regatta Edition został wyprodukowany w ściśle ograniczonej liczbie egzemplarzy. Wprowadzenie na rynek nowego LC Convertible nastąpi jesienią.