LEXUS: RUSZYŁA PRODUKCJA MODELU TX

W listopadzie ruszyła produkcja nowego Lexusa TX w fabryce Toyota Motor Manufacturing Indiana (TMMI).

To pierwszy model marki, który powstaje w tych zakładach. Przygotowania do uruchomienia produkcji nowego auta Lexusa trwały dwa lata i wymagały przeszkolenia załogi oraz dostosowania procesów produkcyjnych do codziennego wytwarzania samochodów klasy premium. Zainwestowano 803 mln dol. w nową linię produkcyjną, a zatrudnienie zwiększyło się do ponad 8 tys. pracowników.


Zobacz także:

SKODA: NOWY SUPERB W EKSKLUZYWNEJ WERSJI LAURIN & KLEMENT
 

PREMIERY


 

To wielki zaszczyt i prestiż, że zostaliśmy wybrani na miejsce produkcji samochodów Lexusa. Zostaliśmy nagrodzeni za naszą codzienną pracę i doświadczenie – powiedziała Leah Curry, prezeska TMMI.

Jako Toyota Indiana utrzymujemy najwyższe standardy, dlatego zostaliśmy wybrani przez Lexusa. Wprowadzenie modelu TX do produkcji podniesie jakość naszej pracy na jeszcze wyższy poziom – dodał Tim Hollander, wiceprezes ds. produkcji.

W związku z uruchomieniem produkcji TMMI przeznaczyło też 300 tys. dolarów na rzecz kampanii „Play-it Forward” prowadzonej przez Koch Family Children’s Museum of Evansville. Dzięki tym środkom powstanie innowacyjne mobilne muzeum, rozwijające dziecięce pasje i wyobraźnie poprzez zabawę.

Trzy rodzaje napędu do wyboru

Nowy Lexus TX to duży SUV, który został stworzony z myślą o rynku amerykańskim. W zależności od wersji wyposażenia auto ma sześć lub siedem miejsc, a w gamie są trzy wersje napędowe – TX 350 z turbodoładowanym silnikiem 2.4 l o mocy 278 KM, hybrydowy TX 500h o mocy 371 KM ze stałym elektrycznym napędem na cztery koła DIRECT4 oraz TX 550h+ o mocy 412 KM, czyli pierwsza hybryda plug-in, w której zastosowano silnik 3.5 l V6, przekładnię CVT oraz napęd na cztery koła DIRECT4.

Auto korzysta z najnowszych rozwiązań technologicznych Lexusa, imponuje jakością wykonania oraz poziomem wyciszenia kabiny. TX nawiązuje stylistycznie do gamy nowych SUV-ów Lexusa, a design przedniego pasa auta jest zbliżony do koncepcji zastosowanej w miejskim crossoverze LBX.

Lexus TX nie będzie dostępny na polskim rynku.