LEXUS: SUKCES PROGRAMU RELAX DLA SAMOCHODÓW UŻYWANYCH MARKI LEXUS

W maju 2022 roku uruchomiono przełomowy program dla aut używanych Lexus Relax.

Mogą z niego skorzystać właściciele Lexusów, których pojazdy mają mniej niż 10 lat i przebieg mniejszy niż 185 000 km. Co więcej, gwarancją Lexus Relax mogą zostać objęte auta, które miały przerwę w serwisowaniu u dilerów marki, a także takie, które pierwszą rejestrację miały za granicą, ale pochodzą z europejskiej dystrybucji Lexusa. Warunkiem objęcia pojazdu ochroną Lexus Relax jest wykonanie przeglądu okresowego, zgodnego z zaleceniami producenta w autoryzowanej stacji Lexusa. Wykonując przegląd w autoryzowanej stacji Lexusa, klient automatycznie zyskuje ochronę na rok lub 15 000 km (w zależności co nastąpi wcześniej).


Zobacz także:

HYUNDAI: IONIQ 6 – MOBILNE BIURO W PODRÓŻY
 

ROZMAITOŚCI


 

Po 12 miesiącach funkcjonowania ochrony Lexus Relax objętych nią jest już 10 tysięcy samochodów. Średni wiek auta, które przystępuje do programu, wynosi pięć lat, a przebieg to 75 tys. km. Lexusem nr 10 000, który został włączony do programu, był NX 300 z 2018 roku, który do tej pory przejechał 90 tys. km.

Gwarancja Lexus Relax cieszy się dużym zainteresowaniem, bo klientom zależy na spokojnej eksploatacji ich samochodu i najwyższej jakości obsługi w autoryzowanych stacjach. Każdego dnia do programu włączane są kolejne auta – mówi Marcin Zaperty, Manager Aftersales Lexus, Lexus Central Europe.

Lexus Relax to potwierdzenie przywiązania marki do dbałości o jak najwyższe standardy i troski o bezpieczeństwo użytkowników aut. Samochody Lexusa mają renomę pojazdów o wysokiej jakość i niezawodności, co jest możliwe dzięki zachowaniu najwyższych standardów podczas produkcji, a także dzięki fachowej obsłudze w autoryzowanych serwisach. Co ważne, Lexusy objęte są standardową gwarancją producenta na okres 3 lat lub do 100 000 km, zaś auta z napędami hybrydowymi mają też gwarancję na hybrydowe komponenty oraz akumulator napędu hybrydowego na okres 5 lat lub 100 000 km. Dodatkowo, właściciele hybrydowych Lexusów mogą sukcesywnie przedłużać gwarancję na akumulator układu hybrydowego o kolejny rok (lub 15 000 km) aż do 10 lat, wykonując corocznie test baterii napędu hybrydowego w ASO Lexusa.

Obecnie blisko 60% samochodów marki Lexus w wieku do 10 lat jeżdżących po polskich drogach objętych jest gwarancją fabryczną, gwarancją Lexus Relax lub gwarancją Lexus Select dla aut używanych.