LEXUS: WJEŻDŻA NOWY RX F IMPRESSION – JEST LIMITOWANY

Pod koniec września został zaprezentowany i wprowadzony na rynek nowy RX F Impression, który dołączy do gamy luksusowych SUV-ów RX.

Nową wersja będzie na każdym z rynków limitowana i dostępna w mocno ograniczonej ilości egzemplarzy.


Zobacz także:

ECO

PREMIERY


 

Nadwozie modelu RX zyskało bardziej sportowy charakter dzięki linii nowych akcentów. Najbardziej widocznym z nich jest czarne wykończenie charakterystycznego grilla Lexusa o kształcie klepsydry, silnie kontrastujące z chromowaną obwódką. Pięcioramienne, 20-calowe obręcze kół z lekkich stopów są ciemnosrebrne, a obudowy lusterek czarne, podobnie jak w wersji F Sport.

Standardowo są dostępne: wysokiej jakości skórzana tapicerka, 12- calowy ekran z nawigacją oraz systemy CarPlay i Andorid Auto. Dodatkowo wersja specjalna wyposażona jest w system bezpieczeństwa LSS+2, system monitorowania martwego pola BSM, podgrzewanie kierownicy oraz ładowarkę bezprzewodową.

RX jest najpopularniejszym modelem marki, którego dotychczasowa łączna sprzedaż na świecie wynosi ponad 3,1 miliona. Pojazd nieustannie ewoluuje dzięki atrakcyjnemu wzornictwu, rzemieślniczym detalom i zastosowaniu zaawansowanych technologii.

Aktualny model czwartej generacji zapewnia łączność i dostęp do informacji. Smartfony można zintegrować z systemem multimedialnym pojazdu, uzyskując dostęp do Siri i Asystenta Google. W wyższych wersjach wyposażenia dostępny jest także kolorowy wyświetlacz HUD oraz system audio premium Mark Levinson.

Pakiet Lexus Safety System +2 nowej generacji doposaża samochód w aktywne funkcje bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy. System zapobiegania kolizjom może teraz wykrywać pieszych na drodze podczas jazdy nocą oraz rowerzystów za dnia. Zastosowano też nowy system adaptacyjnych świateł drogowych BladeScan, automatycznie zapewniający dalsze i szersze oświetlenie drogi przed pojazdem za pomocą reflektorów w technologii LED.

W 2005 roku Lexus po raz pierwszy wprowadził na rynek luksusowych samochodów napęd hybrydowy – w modelu RX 400h. Obecnie ta technologia jest znacznie bardziej rozwinięta i stała się głównym rodzajem napędu wybieranym przez europejskich klientów, zapewniając jeszcze niższy poziom zużycia paliwa i emisji spalin w połączeniu z angażującą, cichą i wyrafinowaną jazdą.

W Polsce Lexus RX jest dostępny w wersji hybrydowej z 3,5-litrowym silnikiem V6 (RX 450h, łączna moc układu: 313 KM) oraz 2.0-litrowym silnikiem o mocy 231 KM (RX 300).