LOLA: LORD DRAYSON NOWYM REKORDZISTĄ ECO

Lo 1_drayson 3

Lord Drayson pobił rekord prędkości samochodu elektrycznego, osiągając prędkość 326,7 km/h. Dotychczasowy rekord był niepobity od 1974 roku, ze względu na ogromne wyzwanie techniczne, jakim jest skonstruowanie oraz prowadzenie z olbrzymią prędkością pojazdu napędzanego silnikiem elektrycznym, który waży mniej niż 1000 kg.

To historyczne wydarzenie miało miejsce 26 czerwca w Wielkiej Brytanii, w bazie RAF w Elvington w hrabstwie Yorkshire – aby zaprezentować pozycję kraju jako lidera w produkcji oraz rozwoju pojazdów elektrycznych. W samochodzie rekordzisty użyto zaawansowany olej przekładniowy obniżający tarcie – Millers Oils Nanodrive.


Zobacz także:
ECO


Warunki pogodowe podczas próby ustanowienia nowego rekordu były idealne – nawierzchnia sucha, a wiatr słaby. Samochód Lola B12 69/EV stworzony przez Drayson Racing Technologies zaskoczył światek sportów motorowych już podczas swojego debiutu w trakcie “Festiwalu Szybkości w Goodwood” w 2012 roku, gdzie Paul Drayson wygrał klasyfikację pojazdów elektrycznych, zajmując jednocześnie 11 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Lo 2_drayson 2

Jednostka napędowa o mocy 640 kW ( 870, 4 KM) generuje olbrzymi moment obrotowy, który wymaga od oleju przekładniowego znakomitych właściwości. Dlatego też, użyto oleje przekładniowe Millers Oils Nanodrive o obniżonym współczynniku tarcia, co pozytywnie wpłynęło na osiągi pojazdu. Millers Oils jest zadowolone z faktu, że brało udział w projekcie.

Lord Drayson zaprezentuje swój bolid w nowej, wyścigowej Formula E, której to rozgrywki rozpoczną się w 2014 r.

Więcej informacji: www.millersoils.pl.

Lo 3_drayson 1