MACIEJ OLEKSOWICZ FORDEM FIESTA W SWRC

Znamy już plany zespołu Castrol TRW Motointegrator na przyszły sezon. Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski wystartują w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata samochodów S2000 (FIA Super 2000 World Rally Championship).

Z całego kalendarza WRC FIA wyznacza osiem eliminacji zaliczających się do cyklu SWRC. Z tych ośmiu rajdów zespoły wybierają siedem, w których będą zdobywać punkty.

Załoga zespołu Castrol TRW Motointegrator wystartuje w następujących eliminacjach:
• Rajd Szwecji – 9-12 lutego;
• Rajd Portugalii – 29 marca – 1 kwietnia;
• Rajd Nowej Zelandii – 22-24 czerwca;
• Rajd Finlandii – 2-5 sierpnia;
• Rajd Wielkiej Brytanii 13-16 września;
• Rajd Francji (Alzacja) – 4-7 października;
• Rajd Hiszpanii – 8-11 listopada.

Maciej Oleksowicz: Za nami dwa sezony startów w Rajdowych Mistrzostwach Europy. Nie udało nam się zdobyć podium, ale zrealizowaliśmy wiele innych celów. Przede wszystkim zebraliśmy bardzo dużo doświadczenia. Jesteśmy gotowi stawić czoła nowym wyzwaniom i wystartować w przyszłym roku w cyklu SWRC. Kalendarz SWRC obejmuje bardzo ciekawe rajdy, z których większość rozgrywa się na szutrze, co bardzo nam odpowiada. Jest to nawierzchnia, na której czujemy się bardzo mocni. Wkrótce zostanie opublikowana lista wszystkich zawodników zgłoszonych do cyklu i wtedy będziemy mogli mówić o naszych szansach w tym sezonie. Z tego co wiemy konkurencja będzie jednak bardzo mocna, więc sezon z pewnością będzie niezwykle emocjonujący. Podczas startów będą nas wspierali nasi dotychczasowi sponsorzy, a więc Castrol, TRW oraz Motointegrator. Najprawdopodobniej do zespołu dojdzie jeszcze kilku dodatkowych sponsorów. Nadal będziemy korzystali z Forda Fiesty S2000, który po sezonie został kompletnie rozebrany i przechodzi gruntowny remont. W połowie stycznia samochód będzie już „jak nowy” i najprawdopodobniej wybierzemy się na pierwsze zimowe testy na Mazury. Samochód będzie nadal obsługiwany przez mój zespół FastForward.