MAGAM TROPHY 2012: BĘDĄ SIĘ PRZEPRAWIAĆ

W dniach 1-5 maja w okolicach Miastka na Pomorzu rozpocznie się 12. edycja przeprawowego klasyka – Magam Trophy 2012. Dla teamu Off-roadsport będzie to czwarty start w tej najbardziej prestiżowej, a zarazem najtrudniejszej polskiej imprezie off-road.

Przed trzema laty Marcin Łukaszewski i Magdalena Duhanik zajęli drugie miejsce, a następnie dwukrotnie triumfowali. W tegorocznej edycji załoga SAM-a będzie starała się odnieść kolejny sukces i wpisać na listę rekordowych zwycięzców.

– To dla mnie jeden z najważniejszych startów w sezonie, który wymaga sporych przygotowań – mówi Marcin Łukaszewski. Magam Trophy bez wątpienia jest najtrudniejszą, a zarazem najbardziej prestiżową imprezą w Polsce, która przyciąga czołówkę, także międzynarodową. Bardzo chciałbym wpisać na swoje konto trzecie zwycięstwo, bo do tej pory udało się to tylko Darkowi Luberdzie. Doskonale zdaję sobie sprawę, że rywalizacja nie będzie łatwa bo formuła maratońska wymaga wytrzymałości nie tylko od ludzi, ale i maszyn. To nie weekendowy wyścig, a 5-dniowa rywalizacja na bardzo wysokim poziomie.

W ciągu 5 dni zmagań na trasach obfitujących w trawersy, “pływające łąki”, torfowiska i przeszkody wodne, rozegranych zostanie 10 etapów (po dwa dziennie). Na liście startowej pojawiło się 37 zgłoszeń zawodników z czterech krajów europejskich.Fot.: Paweł Rosłoń