MAPAMA EUROPA: PREMIERA NAWIGACJI SAMOCHODOWEJ

MapaMap Europa for Android – pod taką nazwą pojawił się system nawigacji GPS do urządzeń mobilnych zawierający mapy całego kontynentu. Rozwiązanie jest systemem nawigacyjnym typu on-board.

Wszystkie mapy przechowuje on w pamięci wewnętrznej telefonu lub na karcie pamięci, dzięki czemu użytkownik unika kosztów roamingu związanych z pobieraniem map podczas nawigacji w innych państwach. System oferuje precyzją nawigację zakręt po zakręcie z funkcją asystenta pasa ruchu, która doprowadzi pod wskazany adres, a po drodze ostrzeże przed przekraczaniem dozwolonej prędkości, co może uchronić użytkownika przed wysokimi mandatami w innych krajach.

Producentem systemu jest polski dostawca map cyfrowych firma IMAGIS S.A., który pod marką MapaMap oferuje systemy nawigacji GPS dla różnych platform sprzętowych w tym: Android, iOS, Windows Mobile oraz Windows CE. Polski dostawca oprócz wysokiej jakości map Europy gwarantuje najbardziej aktualne mapy Polski, których produkcją i aktualizacją zajmuje się od ponad 20 lat.

MapaMap Europa for Android oferuje nawigację po 44 krajach, których mapy można jednorazowo ściągnąć i zainstalować w swoim telefonie lub skorzystać ze specjalnej funkcji menadżera map i pobrać tylko te kraje, które w danym momencie interesują nas najbardziej. Jeżeli posiadamy telefon lub tablet z systemem Android, nawigację możemy bezpłatnie przetestować przez okres 7 dni. Bezpłatną wersję Trial można pobrać bezpośrednio od producenta z serwisu MapaMap.pl lub ze sklepu internetowego Google Play.

Nawigacja posiada bazę ponad 1,5 miliona obiektów użyteczności Publicznej (POI) w całej Europie, które umożliwią łatwe trafienie na lotnisko, dworzec kolejowy, do wybranego hotelu czy restauracji, w której właśnie jesteśmy umówieni. Nawigacja posiada także tysiące szczegółowych planów miast, które umożliwią sprawne poruszanie się europejskich metropoliach.

Jeżeli 7 dniowy okres próbny przekona nas do tego rozwiązania nawigacyjnego, producent oferuje nam zakup jednego z kilku wariantów licencji bezterminowej (tzw. Licencji LifeTime). W cenie 179 zł licencja bezterminowa bez aktualizacji map, w cenie 199 zł licencja bezterminowa z roczną aktualizacją map oraz w cenie 239 zł licencja bezterminowa z dwuletnią aktualizacją map w cenie. W ramach wymienionych powyżej licencji bezterminowych (LifeTime) możemy korzystać z nawigacji w sposób nieograniczony czasowo, ale tylko na jednym urządzeniu mobilnym.