MAPAMAP: NAWIGACJA 7.2 – REWOLUCJA PRZED ŚWIĘTAMI

Dwie funkcje on-line (utrudnienia na trasie z GDDKiA oraz opisy POI z Wikipedii), pikietaż drogowy, nowy silnik wyszukiwania danych mapowych, reorganizacja interfejsu użytkownika – to najważniejsze zmiany jakie wprowadza MapaMap 7.2. Dodatkowo dostępne będą najnowsze mapy Polski z nowym fragmentem autostrady A2 oraz świąteczna promocja na aktualizacje map z 50-procentowym rabatem.

Tuż przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia producent nawigacji MapaMap przygotował dla swoich użytkowników kilka nowości. Zalicza się do nich nowa wersja nawigacji MapaMap oznaczona symbolem 7.2, najnowszy Pakiet map cyfrowych Polski z nowym fragmentem autostrady A2 od Nowego Tomyśla do granicy niemieckiej.

Nowa MapaMap 7.2 dostępna będzie na 3 platformy sprzętowe, dla urządzeń nawigacyjnych z systemem Windows CE oraz dla telefonów typu SmartPhone z systemem Android i Windows Mobile. Dla telefonów które swoim użytkownikom zapewniają dostęp do Internetu, MapaMap 7.2 oferuje nowe funkcje on-line.

FUNKCJE ON-LINE

Pierwszą z nich jest dostęp do aktualności drogowych dostarczanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), które będą zawierały takie komunikaty jak informacje o aktualnie prowadzonych robotach drogowych, utrudnieniach w ruchu w wyniku wypadków czy lokalnych problemach w postaci podtopionych przez wodę lub zasypanych przez śnieg odcinkach dróg. Drugą funkcją on-line będzie możliwość pobrania z internetowej bazy Wikipedii, szczegółowych informacji o wybranym obiekcie POI – na przykład o historii właśnie mijanego miasta, kościoła czy zabytkowego zamku.

PIKIETAŻ I INNE NOWOŚCI

Nową funkcją w MapaMap 7.2 jest także pikietaż drogowy, czyli informacja na którym kilometrze danej drogi się aktualnie znajdujemy. Pikietaż będzie prezentowany w górnej części panelu nawigacyjnego, tuż obok nazwy ulicy. Z pikietażu szczególnie często korzystają użytkownicy CB radia ostrzegając się nawzajem o trudnościach drogowych na konkretnym odcinku trasy.

Koleją zmianą w MapaMap 7.2 jest reorganizacja interfejsu użytkownika polegająca na tematycznym pogrupowaniu odpowiednich funkcji, tak aby menu obsługujące nawigację było jeszcze bardziej intuicyjne. Spore zmiany nastąpiły także w samym mechanizmie wyszukiwania danych mapowych, czyli tak zwanym Geokoderze. W MapaMap 7.2 będzie on szybciej odnajdował szukaną lokalizację oraz udostępni „inteligentną klawiaturę”, która sama będzie podpowiadała użytkownikowi, jakie nazwy ulic można wyszukać w danej miejscowości.

AKTUALNE MAPY POLSKI

Bardzo mocnym punktem MapyMap 7.2 jest najnowszy pakiet map cyfrowych Polski, zwiększający ilość dostępnych planów miast i miejscowości o kolejne 574 plany.

Do nowych map dodano także ponad 6 tys. obiektów POI oraz ponad 2300 km dróg wśród których znajdują się nowe inwestycje drogowe takie jak:
· nowy fragmentem autostrady A2 od Nowego Tomyśla do granicy niemieckiej,;
· nowy odcinek autostrady A1 Nowe Marzy – Toruń oraz Sośnica – Maciejów;
· droga ekspresowa S3 – obwodnica: Parłówka, Troszyna i Ostromic;
· droga ekspresowa S1 oraz S69 w Bielsku Białej;
· droga ekspresowa S10 – obwodnica Torunia.

W nowych mapach uwzględniono także ponad 350 przebudowanych skrzyżowań i ponad 40 nowych rond oraz wiele innych inwestycji drogowych. Dotychczasowi użytkownicy nawigacji MapaMap mogą zaktualizować swoje obecne mapy do najnowszego pakietu korzystając z wyjątkowej promocji cenowej jaką producent przewidział na okres świąteczny. Tylko do końca roku aktualizacje map objęte będą 50 proc. rabatem.

Aktualizacji można dokonać poprzez stronę internetową producenta pod adresem www.MapaMap.pl.