BRIDGESTONE: STOISKO NA TARGACH AGRITECHNICA

Agritechnica 1

Bridgestone, producent opon i wyrobów gumowych – właściciel marki opon rolniczych Firestone – weźmie udział w tegorocznych targach Agritechnica, które odbędą się w Hanowerze między 10 a 16 listopada.

Koncern pokaże na targach nie tylko swoje nowe produkty. Firma Bridgestone wybrała najważniejsze na świecie targi rolnicze, do przedstawienia kolejnego kroku w swojej strategii dla opon rolniczych.


Zobacz także:
OPONY


Ze względu na rosnącą populację, zwiększa się presja na wydajność terenów rolnych, która wymaga wzrostu skuteczności i wydajności upraw. Urządzenia rolnicze są coraz większe, coraz mocniejsze i coraz bardziej wyspecjalizowane, a jednocześnie ich wpływ na glebę musi być ograniczony do minimum. To powoduje, że producenci opon stają przez nie lada wyzwaniem, które Bridgestone Corporation zamierza nadal podejmować poprzez opracowywanie opon o niskim współczynniku ubijania gleby, wysokiej wydajności i małym zużyciu paliwa.

Nowe opony rolnicze Firestone

W dziale Firestone na stoisku firmowym przedstawimy niektóre z niedawno wprowadzonych europejskich produktów Firestone, takich jak:

• Opony 270/95R48 Performer ROW CROP do opryskiwaczy – wąskie opony, które umożliwiają dokładne prowadzenie pojazdu między rzędami upraw, nie uszkadzając roślin ani ich korzeni. Dzięki stalowej konstrukcji pasa, model ma większą nośność niż wiele opon konkurencyjnych, dzięki czemu umożliwia korzystanie z większych zbiorników. Ponadto dzięki technologii Dual Angle Lug, która zapewnia przyczepność i niski stopień ubijania gleby, rolnicy mogą pracować szybciej i osiągać jeszcze wyższą wydajność.

Agritechnica 2

• Model 800/65R32 Maxi Traction Combine – solidne opony do kombajnów, łączące w sobie niezawodność, bezpieczeństwo, wydajność i niski współczynnik ubijania gleby. Wzmocniony karkas z elastyczną ścianą boczną zapewniają oponom dużą powierzchnię styku i stabilność, które są niezwykle ważne w ciężkich pojazdach o wysoko umieszczonym środku ciężkości. Jednocześnie technologia Dual Angle Lug zapewnia świetną przyczepność, jeszcze bardziej podnosząc wydajność upraw.

– Oferując nowe produkty, zapewniamy właścicielom pojazdów rolniczych wytrzymałe opony, które nie tylko obniżą koszty działalności, ale jednocześnie będą miały minimalny wpływ na środowisko dzięki niskiemu współczynnikowi ubijania gleby, a także niskiemu zużyciu paliwa – mówi Harald Van Ooteghem, Senior Marketing Manager Commercial Business Unit, Bridgestone Europe.

Skupieni na potwierdzonych wynikach

Na targach pokażemy także znane i bardzo popularne produkty Firestone:

• Model 500/70R24 Duraforce Utility do zastosowań przemysłowych, takich jak koparko-ładowarki i ładowarki kołowe. Dzięki szerokiemu i płaskiemu bieżnikowi oraz pogrubionej ścianie bocznej opony te zapewniają doskonałą stabilność i bezpieczeństwo w długim okresie eksploatacji.

• Model IF800/70R38 Maxi Traction z technologią Improved Flexion do ciągników o dużej mocy, wyposażone w karkas umożliwiający lepsze ugięcie opony, które obniża stopień ubicia gleby i podnosi wydajność na drodze. Parametry tego produktu zostały potwierdzone za pomocą testu DLG FOKUS, w którym model IF710/70R42 był porównywany z podobnymi produktami trzech wiodących producentów europejskich. Opony Firestone Maxi Traction IF uzyskały ocenę „+” w każdym spośród trzech następujących kryteriów: przyczepność, zużycie paliwa i wydajność powierzchni.

– Tak doskonałe wyniki testu DLG Fokus dowodzą naszego zaangażowania w opracowywanie produktów o wysokich parametrach i są wynikiem naszych znaczących inwestycji w odświeżenie około 75% asortymentu produktów rolniczych Firestone, które poczyniliśmy w ciągu ostatnich 2 lat – mówi Harald Van Ooteghem, Senior Marketing Manager Commercial Business Unit, Bridgestone Europe.