MAZDA 3 OTRZYMAŁA NAGRODĘ RED DOT BEST OF THE BEST 2019

Mazda3_1

Nowa Mazda 3 została laureatem nagrody Red Dot: Best of the Best 2019. To najwyższe wyróżnienie w prestiżowym, światowym konkursie.

Jest on przeznaczony dla najlepiej zaprojektowanych produktów, a międzynarodowe jury, składa się z ekspertów i znawców designu.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Premierowo zaprezentowana pod koniec ub. roku, najnowsza generacja Mazdy, wyróżnia się stylistyką KODO: Dusza Ruchu widoczną w projekcie nadwozia.

Mazda3_2

Odbierając nagrodę w towarzystwie Ikuo Maedy, szefa globalnego zespołu projektowania Mazda Motor Corporation oraz Jo Stenuit, Europejskiego Dyrektora Designu, szef zespołu projektowego Mazdy 3 Yasutake Tsuchida powiedział:

– Zrezygnowaliśmy z wyrazistych linii i wszystkich zbędnych elementów, by wyrazić prostotę japońskiej estetyki i stworzyć formę ukształtowaną pojedynczym ruchem, która jest zaskakująco prosta, ale jednocześnie głęboko ekspresyjna. Ten poziom wyrafinowania sylwetki osiągnięty został dzięki pracy ludzkich rąk z niezwykłym wyczuciem i jesteśmy zachwyceni tym, że docenia nas globalna społeczność znawców designu.

Mazda3_3

Wraz z nagradzaną sylwetką nadwozia, Mazda3 dostarcza także antropocentryczne wnętrze, zaprojektowane z myślą o kierowcy i pasażerach.

Prowadzenie samochodu jest całkowicie naturalnym doświadczeniem, szczególnie gdy niepożądane impulsy z zewnątrz są skutecznie minimalizowane. Rozplanowanie kabiny i jakość użytych materiałów wykończenia wnętrza oferują komfort i poczucie pewności.

Nowa Mazda3 to pierwszy model wyposażony w silnik Skyactiv-X, pionierską jednostkę benzynową z zapłonem samoczynnym, która dzięki synergii zalet silnika benzynowego i Diesla pozwala na znaczne obniżenie zużycia paliwa i emisji spalin, przy jednoczesnym zwiększeniu mocy i przyjemności prowadzenia.

Mazda3_4