MAZDA: CX-5 Z NAGRODĄ W DZIEDZINIE DESIGN

Czytelnicy pism z grupy AUTO BILD wybrali zwycięzcę w konkursie na najpiękniejsze auto w Europie. Najbardziej atrakcyjnym modelem w kategorii „SUV-y, vany i samochody z napędem 4×4” została Mazda CX-5.

Około 200 tysięcy czytelników wszystkich magazynów wydawanych przez grupę AUTO BILD w 15 krajach wybierało najlepiej zaprojektowane europejskie samochody z różnych segmentów. Uzyskując 17,8 proc. wszystkich głosów, Mazda CX-5 wyprzedziła konkurentów w swojej kategorii i zdobyła główną nagrodę. Na drugim miejscu uplasowało się Audi A6 Allroad, zdobywając 10,8 proc. głosów, a na trzecim – Audi Q3 z 9,9 proc. głosów.

Czytelnicy z Czech, Turcji, Gruzji i Hiszpanii wybrali Mazdę najbardziej atrakcyjnym nowym modelem w segmencie. Wśród czytelników z Niemiec Mazda zajęła trzecią pozycję, zaraz za Mercedesem ML i Audi A6 Allroad. Ostateczne zwycięstwo modelu CX-5 potwierdziło podliczenie wszystkich głosów oddanych w konkursie.

To nie pierwszy taki sukces Mazdy w historii. W 2009 roku Mazda3 wygrała europejską edycję konkursu AUTO BILD Design Award w kategorii „Samochody małe i kompaktowe”. To zwycięstwo miało miejsce jeszcze przed oficjalnym wejściem tego modelu na rynek europejski.

Mazda CX-5 jest pierwszym modelem produkcyjnym stworzonym zgodnie z nowym motywem projektowym „KODO – Dusza Ruchu” Model jest dostępny z nowym 2,2-litrowym silnikiem Diesla SKYACTIV o mocy 110 kW/150 KM lub 129 kW/175 KM (z napędem 4×4). Przy mniejszym silniku Diesla samochód jest wyposażony w 6-biegową manualną skrzynię biegów i napęd na przednie koła. O pcją jest 2-litrowy benzynowy silnik SKYACTIV-G o mocy 121 kW/165 KM. Klienci mają do wyboru 6-biegową manualną skrzynię SKYACTIV-MT lub nowoczesną 6-biegową automatyczną skrzynię SKYACTIV-Drive.

W Polsce cena podstawowej wersji wyposażenia SkyGO wynosi 94 400 zł.