MAZDA: MX-5 PRZODUJE W RAPORCIE DEKRA 2012

DEKRA ogłosiła wyniki najnowszego raportu usterkowości samochodów używanych. Mazda MX-5, legendarny roadster marki, zwyciężyła w kategorii auta sportowe z przebiegiem do 50 tys. km, zdobywając tytuł najbardziej niezawodnego auta tej klasy.

Niemiecki instytut DEKRA przygotowuje swój coroczny raport awaryjności samochodów używanych przeprowadzając dokładne oceny samochodów w podziale na osiem klas i trzy grupy przebiegu. Raport usterkowości opiera się na danych pochodzących z 15 milionów badań technicznych, przeprowadzonych na 230 modelach.

Mazda MX-5 – to dwumiejscowy roadster, którego Mazda nigdy nie próbowała zmienić. Niewielka masa i zasada Jinba Ittai – ‘jedność kierowcy z samochodem’ zapewniają świetne prowadzenie.

Wyniki raportu DEKRA to kolejne wyróżnienie dla Mazdy MX-5. Roadster Mazdy został doceniony w ubiegłorocznym badaniu satysfakcji klientów, przeprowadzonym przez J.D. Power w Wielkiej Brytanii i zwyciężył w segmencie samochodów sportowych.

Mazda MX-5 zyskała popularność na wszystkich rynkach, na które została wprowadzona. Samochód ma swoich wielbicieli, fankluby i poświęcone mu serwisy internetowe zrzeszające entuzjastów MX-5 ze wszystkich kontynentów.