MAZDA: RUSZYŁY ZAMÓWIENIA NA CX-5 (CENY)

Salony sprzedaży Mazdy w całej Polsce przyjmują już zamówienia na Mazdę CX-5, w wersji z silnikiem benzynowym SKYACTIV-G o pojemności 2,0 l. Ceny tego modelu zaczynają się już od 91 900 złotych brutto.

CX-5 to początek nowej ery dla Mazdy. To pierwszy samochód z nowej generacji pojazdów marki, kompaktowy SUV, który łączy w sobie bezpieczeństwo i odpowiedzialność ekologiczną. To pierwszy model marki, w którym zastosowano wszystkie najnowsze technologie Mazda SKYACTIV: silniki, skrzynie biegów, nadwozie i podwozie.

Po raz pierwszy w historii motoryzacji zastosowano w CX-5 wysoko-wytrzymałą stal 1800 MPa. Aby obniżyć masę aut kolejnej generacji o minimum 100 kg, inżynierowie szukali potencjalnych miejsc do optymalizacji w taki sposób, aby zyskiwała na niej sztywność nadwozia i bezpieczeństwo pasażerów.

Poza bezpieczeństwem pasywnym uzyskanym dzięki zupełnie nowemu projektowi karoserii, CX-5 dysponuje również wieloma systemami aktywnymi (w zależności od wersji):
• układ automatycznego hamowania (SCBS) pomaga uniknąć lub zminimalizować konsekwencje kolizji przy prędkościach poniżej 30 km/h;
• system ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu (LDW);
• układ monitorowania tyłu pojazdu (RVM), ostrzegający przed pojazdami jadącymi z tyłu i znajdującymi się w martwym punkcie lusterek;
• system automatycznego przełączania świateł drogowych na mijania (HBC).

Podstawą nowego wyglądu modeli Mazdy jest innowacyjny język projektowy “KODO-Dusza Ruchu”. Przestronna kabina CX-5 i zaskakujące rozwiązania Karakuri, takie jak tylne fotele składane w proporcjach 4:2:4, czy intuicyjnie obsługiwany system informacyjno – multimedialny sprawiają, że CX-5 to komfortowy samochód.

W polskiej gamie CX-5 będzie oferowane w kilku wersjach wyposażenia: SkyGO, SkyMOTION, SkyENERGY i SkyPASSION. Klienci będą mieli do wyboru model z napędem na jedną oś lub 4×4, ze skrzynią manualną (MT) lub automatyczną (AT), jak również dodatkowe pakiety wyposażenia, tj. City Safety, Comfort i układ nawigacyjny.

Ceny wersji z napędem na jedną oś zaczynają się od 91 900 złotych, a auto z napędem na dwie osie w najbogatszej wersji wyposażenia kosztuje 134 900 złotych. Tabelę cen oraz opcji zamieszczamy poniżej.