MAZDA: RUSZYŁY ZAMÓWIENIA NA MAZDĘ 2 HYBRID PO MODERNIZACJI

Mazda2 Hybrid z rocznika modelowego 2024 – bliższa stylistyce projektowania Mazdy

Mazda udoskonaliła Mazdę 2 Hybrid dopasowując wygląd nadwozia do charakterystycznego designu Mazdy oraz modyfikując systemy bezpieczeństwa. Model jest teraz również łatwiejszy w konfiguracji dla klientów dzięki odświeżonej strukturze wersji wyposażenia.


Zobacz relacje:

TOYOTA: NOWE MODELE, NAPĘDY I NOWOŚCI W GAMIE W 2024 ROKU
 

DACIA: PODSUMOWANIE UDANEGO, 2023 ROKU I PLANY NA 2024


 

Wprowadzona na rynek prawie dwa lata temu Mazda2 Hybrid uzupełniła portfolio producenta o niskoemisyjny, oszczędny model segmentu B, który zapewnia przestronne wnętrze, zwinne prowadzenie i możliwość jazdy miejskiej z wykorzystaniem napędu elektrycznego bez konieczności ładowania ze źródeł zewnętrznych.

Mazda2 Hybrid z rocznika modelowego 2024 zyskała nowe oblicze dzięki zastosowaniu odmienionego projektu przedniego zderzaka i grilla. W połączeniu z wyróżniającym tyłem – zaprojektowanym w European Design Studio i wyposażonym w listwę podnoszonej klapy w kolorze nadwozia – konfiguracja ta tworzy sportowy wygląd i nadaje pojazdowi wyrazistą sylwetkę nadwozia, podkreślającą ręczną pracę rzemieślników.

Mazda2 Hybrid jest wyposażona w inteligentną technologię hybrydową, która płynnie przełącza się między trybami elektrycznym, benzynowym i łączonym. Kompaktowy samochód ma pod maską trzycylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1490 cm³ i mocy 92 KM/68 kW oraz silnikiem elektrycznym o mocy 59 kW, co daje łączną moc układu 116 KM/85 kW. Hybrydowa Mazda2 z rocznika 2024 przyspiesza od 0 do 100 km/h w 9,7 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 175 km/h. Zużycie paliwa w cyklu mieszanym WLTP wynosi zaledwie 4,2-3,8 l/100 km, a emisja CO₂ tylko 97-87 g/km (w zależności od rozmiaru kół / wersji wyposażenia).

Wysoki poziom bezpieczeństwa jest gwarantowany we wszystkich wersjach wyposażenia, gdyż już podstawowa wersja oferuje kierowcy system ostrzegania przed kolizją, system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, rozpoznawanie znaków drogowych, adaptacyjny tempomat i wiele innych.

Mazda2 Hybrid dostępna jest w pięciu wersjach wyposażenia: Prime-line, Centre-line oraz Exclusive-line, a także Homura i Homura Plus.

Wersja podstawowa – teraz o nazwie Prime-line – obejmuje szereg atrakcyjnych funkcji zapewniających komfort podróżowania i technologii, w tym automatyczną klimatyzację, złącze USB-C, bezprzewodową integrację ze smartfonem z Apple CarPlay i Android Auto wyświetlaną na wyświetlaczu multimedialnym, który urósł do rozmiarów przekątnej 9 cali. Centre-line dodaje podgrzewane fotele przednie, czujnik deszczu, felgi aluminiowe o średnicy 15 cali oraz cztery dodatkowe głośniki, zapewniające bardziej angażujące wrażenia dźwiękowe. W poziomie Exclusive wyposażenie Centre-line zostało wzbogacone o automatycznie składane lusterka boczne, 16-calowe felgi aluminiowe, przednie i tylne czujniki parkowania, a także asystenta martwego pola (BSM) i asystenta kontroli parkowania (RCTA).

W porównaniu z wersją Exclusive, odmiana Homura wyposażona jest dodatkowo o lampy w pełnej technologii LED z przodu i z tyłu oraz 17-calowe felgi aluminiowe. Przyciemniane szyby, czarna podsufitka, w połowie winylowe skórzane fotele, dwustrefowa automatyczna klimatyzacja oraz wewnętrzne oświetlenie LED jeszcze bardziej zwiększają komfort podróżowania. W wersji Homura Plus dodano cyfrowy wyświetlacz kierowcy o przekątnej 12,3 cala, większy wyświetlacz multimedialny o przekątnej 10,5 cala, wyświetlacz head-up i system nawigacji. Panoramiczny szklany dach i lusterka w osłonach przeciwsłonecznych kierowcy i pasażera są również dostępne w tym modelu.

Mazda2 Hybrid jest znaczącym dla producenta samochodem w Europie. Firma jest przekonana, że oferując pełen pakiet zrównoważonych technologii – od pojazdów w pełni elektrycznych, hybryd i hybryd plug-in po silnik Wankla jako generator mocy – strategia różnorodnych rozwiązań napędów (Multi-solution strategy) jest szybkim i skutecznym sposobem na ograniczenie emisji. Mazda jeszcze bardziej przyspieszy elektryfikację swojej gamy modelowej w ramach strategii Multi-solution: do 2030 r. firma będzie oferować pełną gamę pojazdów elektrycznych dla najważniejszych segmentów rynku europejskiego.

Polscy dealerzy Mazdy przyjmują już zamówienia na Mazdę 2 Hybrid 2024, cennik startuje od kwoty 101 900 zł, na stronie www.mazda.pl dostępny jest także konfigurator modelu.