MAZDA: SPECJALNA EDYCJA MODELI Z OKAZJI JUBILEUSZU

Z okazji stulecia działalności Mazda przedstawia edycję jubileuszową. Seria specjalna jest dostępna w ramach obecnej gamy modelowej.

Upamiętnia ona wyjątkowość pierwszego samochodu osobowego marki, którym był R360 Coupe.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Wiele cech charakterystycznych dla R360 Coupe jak awangardowa technologia, dbałość o detale projektowe, czy właściwości jezdne nadal wyróżniają współczesne modele Mazdy. Znakiem rozpoznawczym edycji jubileuszowych jest dwukolorowa, biało- burgundowa kombinacja, która stała się przebojem wraz z premierą R360 Coupe w roku 1960, a teraz wyróżnia wersje specjalne przygotowane, by celebrować 100-lecie marki.

Mazda R360 Coupe (1960)

R360 Coupe była pierwszym osobowym samochodem Mazdy, który swój sukces zawdzięczał unikatowej, futurystycznej stylistyce oraz przystępnej cenie, zapewniającej wielu kierowcom, po raz pierwszy w życiu, doświadczenie poczucia wolności wynikającego z posiadania własnego samochodu.

Model wyposażony był w czterosuwowy silnik, jednostkę niespotykaną wówczas w samochodach osobowych klasy micro- mini, miał w opcji automatyczną skrzynię biegów. Projektanci skoncentrowali się także na ograniczeniu masy własnej pojazdu.

Mazda 100th Anniversary (2020)

W ramach całej gamy Mazdy, można wybierać modele z edycji jubileuszowej, z np. charakterystycznymi dekielkami felg, które wyróżnia logo zaprojektowane z okazji 100-lecia marki.

Do wyróżników edycji specjalnych należą:
– kolor nadwozia Snowflake White;
– wykładzina podłogi w kolorze burgundowym;
– dywaniki podłogowe z jubileuszowym logo;
– zagłówki foteli z wytłoczonym jubileuszowym logo;
– obudowa kluczyka ozdobiona jubileuszowym logo w specjalnym pudełku;
– dekielki felg z jubileuszowym logo;
– jubileuszowe logo na przednim zderzaku.

Modele edycji specjalnej trafiły jużdo sprzedaży w Japonii. W Polsce w wersjach 100th Anniversary jesienią 2020 dostępne będą: Mazda3, CX-30, Mazda6, CX-5 i MX-5. Ceny tych modeli na rynku polskim zostaną ujawnione przed wakacjami.