MAZDA: ZMIANY W CX-5 – KOBIECYM AUCIE ROKU 2012

CX-5_2011_12

Mazda wprowadza serię zmian w zakresie właściwości jezdnych, konstrukcji i funkcjonalności modelu CX-5. W wersji z automatycznymi skrzyniami biegów został dodany przełącznik kick down (wciśnięcie pedału gazu do oporu).

Zastosowanie czujnika kick down pomaga zapobiegać niechcianej redukcji biegów oraz ułatwia zmianę biegu na niższy, gdy wymagany jest większy moment obrotowy. Jednocześnie silniki CX-5, dzięki ulepszeniu ich sterownika, mają jeszcze większą zdolność do szybszego zwiększania obrotów niż kiedykolwiek. Unowocześniono również obrotomierze, aby odpowiadały nowym, wyższym parametrom (5500 obr./min. dla silnika SKYACTIV-D 2.2 i 6800 obr./min. dla SKYACTIV-G 2.0).


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Nowości we wnętrzu CX-5 koncentrują się na ułatwieniu kierowcy obsługi pojazdu. Udoskonalona technologia Bluetooth, dostępna w zestawie audio, obejmuje funkcję poleceń głosowych do zarządzania muzyką, jak również wyświetlanie i odczytywanie wiadomości e-mail oraz SMS otrzymanych na smartfona z aktywnym połączeniem Bluetooth. Elegancki nowy akcent na przycisku panelu audio w kolorze srebrnym również ułatwia obsługę. W modelach z tapicerką materiałową dodano solidne winylowe podłokietniki na drzwiach, zwiększające trwałość.

Model CX-5 będzie teraz dostępny w bardzo atrakcyjnym kolorze Soul Red, obecnie wprowadzonym w nowej Maździe6. Został on specjalnie opracowany przy użyciu unikatowego procesu. Dzięki połączeniu dwóch różnych lakierów podkładowych udało się otrzymać głęboką, intensywną czerwień, która po podświetleniu zdaje się promieniować od wewnątrz, a w cieniu zyskuje ciemną barwę. Soul Red doskonale podkreśla sylwetkę SUV-a. Odcień ten dołączy do innych nowych kolorów nadwozia Mazdy CX-5: granatowego Stormy Blue, szarego Meteor Grey i czarnego Jet Black.

Mazda CX-5, kompaktowy SUV wprowadzony na rynek w 2012 roku, to pierwszy model dostępny ze wszystkimi rozwiązaniami zwiększającej efektywność Technologii SKYACTIV oraz zaprojektowany zgodnie z nową filozofią stylizacji „KODO – Dusza ruchu”. Dzięki połączeniu oszczędności paliwa, osiągów zapewniających radość z jazdy i funkcji bezpieczeństwa z jednym z najwygodniejszych i najbardziej funkcjonalnych wnętrz w swoim segmencie Mazda CX-5 zyskała niewiarygodną popularność wśród klientów i mediów na całym świecie. W rezultacie jej sprzedaż zdecydowanie przekroczyła oczekiwania.

Mazda CX-5 została ostatnio wybrana Kobiecym Samochodem Roku 2012 przez czytelniczki magazynu Twój Styl. 7.edycji plebiscytu model pokonał 35 konkurentów.