MAZDA2 SAMOCHODEM ROKU W JAPONII

Mazda2_1sr

Nowa Mazda2 (Mazda Demio w Japonii) zdobyła dziś tytuł Samochodu Roku w Japonii za lata 2014–2015 i została drugim modelem marki, który uzyskał tę prestiżową nagrodę w ciągu trzech lat od zwycięstwa CX-5 w 2012 roku.

Nowe auto, niedawno wprowadzone na rynek, jest czwartym modelem nowej generacji Mazdy wyposażonym w pełny zakres Technologii SKYACTIV, która idzie w parze z motywem stylizacji KODO: Dusza Ruchu.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Samochód ten dołączył w ten sposób do modeli CX-5, Mazda6 i Mazda3. a zostanie wprowadzony na rynek europejski w 2015 r.

Celem Mazdy była budowa małego samochodu z segmentu B. Nowy model został wyposażony w szereg nowych udogodnień technologicznych oraz ciekawe elementy wzornictwa. Obejmują one SKYACTIV-D 1,5, najnowszy czysty silnik Diesla, zapewniający wysoki moment obrotowy oraz emisję CO2 poniżej 90 g/km, a także ergonomiczną kabinę, wyposażoną w wyświetlacz przezierny oraz MZD Connect — bezpieczny i łatwy w obsłudze system łączności. Nowa Mazda wyposażona jest także w najnowocześniejsze aktywne systemy bezpieczeństwa i-ACTIVSENSE.

Do ubiegania się o tegoroczną nagrodę uprawnione były wszystkie samochody osobowe, których oczekiwana roczna sprzedaż wynosi co najmniej 500 egzemplarzy, oraz te, które zostały wprowadzone na rynek w Japonii (lub których wprowadzenie na rynek zostało ogłoszone) pomiędzy 1 listopada 2013 r. a 30 września 2014 r.

– Jesteśmy zaszczyceni i wdzięczni za to, że Mazda2 otrzymała tak prestiżową nagrodę — powiedział Prezes i Dyrektor Generalny Mazda Motor Corporation, Masamichi Kogai.