MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA: ŁAPANÓW I WIELICZKA CZEKAJĄ

Me_6858

W sobotę 15 marca w ramach Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza odbędzie się 4. edycja tej imprezy dla amatorów. Zawody przygotowuje Automobilklub Krakowski.

Właśnie do tego klubu przez cały czas swej sportowej kariery należał nieodżałowany Janusz Kulig.


Zobacz także:
MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA
RAJDY


– Amatorska część Memoriału została rozegrana po raz pierwszy w 2011 r. Wtedy próby sportowe były rozgrywane w Wieliczce. Ale dzięki pomocy i wsparciu gminnych władz Łapanowa na czele z Panem Wójtem Janem Kuligiem przeprowadziliśmy się z kolejnymi edycjami do Łapanowa, rodzinnej miejscowości Janusza. Tam znaleźliśmy przychylną atmosferę i korzystną dla nas bazę, zaś wokół Łapanowa dogodne trasy dla rozegrania rajdu na szczeblu KJS – przypomina Dariusz Kowalski, inicjator tych zawodów.

– Także w tym roku zagościmy w Łapanowie i na okolicznych trasach. Dzięki temu 4. Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza dla amatorów nabiera pewnego symbolicznego wymiaru. Ufam, że nasze zawody utrwalają w ten sposób pamięć znakomitego kierowcy i wspaniałego sportowca. Przypomnę, że 13 lutego będzie przypadać 10. rocznica tragicznej śmierci tego wybitnego reprezentanta naszego klubu – dodaje Dariusz Kowalski z Automobilklubu Krakowskiego.

Zapadła również decyzja, że zasadnicza część imprezy – 8. Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza – odbędzie się w Wieliczce w dniach 22-23 marca 2014.

– Pozostajemy wierni ulicznym trasom w Wieliczce. W sobotni wieczór 22 marca w samym centrum rozegramy prolog, zaś w niedzielne przedpołudnie rozpoczną się dwa przejazdy głównego wyścigu w rejonie wielickiej Kopalni Soli – informuje dyrektor zawodów, Andrzej Borowiczka z Automobilklubu Krakowskiego.

Zarazem podkreśla on wielką życzliwość władz samorządowych oraz instytucji i przedsiębiorstw z terenu miasta, gminy i powiatu; bez tego nie można sobie wyobrazić sprawnego przeprowadzenia Memoriału.

– Liczymy na start kilkudziesięciu załóg, w tym przedstawicieli krajowej czołówki – zresztą nie tylko rajdowej, ale i wyścigowej, a być może również rallycrossowej. Będzie również sporo towarzyszących atrakcji. To bardzo godny i szlachetny sposób, aby oddać hołd niezapomnianym mistrzom kierownicy – Marianowi Bublewiczowi i Januszowi Kuligowi – mówi Andrzej Borowiczka.

G.Ch.