MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA: ORLEN OIL ZAPRASZA

Orlen Oil, producent olejów dla motoryzacji Platinum po raz kolejny został partnerem wydarzenia organizowanego dla uczczenia pamięci dwóch wybitnych polskich kierowców rajdowych. Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza odbędzie się podczas weekendu w Wieliczce.

W trakcie ulicznego odcinka specjalnego tradycyjnie zaprezentują się zawodnicy rajdowi i wyścigowi. Dzień wcześniej zostanie rozegrany Memoriał dla amatorów.

VI Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza to impreza zaplanowana na dwa dni. W sobotę, 10 marca, w Łapanowie, rodzinnej miejscowości Janusza Kuliga odbędzie się Memoriał dla amatorów. Zawody zostaną w formule KJS ze startem i metą na łapanowskim rynku. Uczestnicy będą mieli do pokonania dwie próby sportowe, będą też uczestniczyć w symbolicznym złożeniu kwiatów na grobie Janusza Kuliga. W ZSS zawodów zasiądą doskonale znani fanom sportów motorowych zawodnicy – kierowca rajdowy Leszek Kuzaj oraz Maciej Steinhof – kierowca wyścigowy, który w roku ubiegłym w barwach Platinum Rally Team wywalczył w Memoriale drugie miejsce.

W sobotę wieczorem odbędzie się również uroczysta prezentacja załóg startujących w VI Memoriale oraz nieobowiązkowy prolog imprezy. Najstarsza część imprezy, wyścig po zamkniętych ulicach Wieliczki tradycyjnie odbędzie się w niedzielę, 11 marca. Start zaplanowany jest na godzinę 11.00, a trasa będzie zbliżona do ubiegłorocznej. Ceremonia mety oraz rozdanie nagród odbędzie się w Hali Sportowej przy Al. Solidarności w Wieliczce.

Oczywiście na starcie Memoriału nie może zabraknąć załogi Platinum Rally Team. Michał i Grzegorz Bębenkowie wystartują tym razem Volkswagenem Polo Proto zbudowanym przez firmę Dytko Sport. Samochód ma stały napęd na cztery koła i turbodoładowany, dwulitrowy silnik o mocy 400 KM, który dysponuje momentem obrotowym wynoszącym 600 Nm i współpracuje z pięciobiegowa, kłową skrzynią biegów marki Samsonas. Pod 18 calowymi felgami Braid kryją się hamulce Brembo. Odpowiednią trakcję auta zapewnia zawieszenie Ohlins. Ważące 1250 kg Polo przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy i rozpędza się do około 220 km/h. Będzie to pierwszy, oficjalny start tego auta w Polsce.

Michał Bębenek: Bardzo się cieszę z tego startu, który dla mnie i dla Grzegorza ma oczywiście charakter symboliczny i zarazem bardzo emocjonalny. Gdyby nie Janusz Kulig, nie wiadomo, czy nasza przygoda z rajdami potoczyłaby się w taki sposób. Mariana Bublewicza z kolei podziwialiśmy oglądając rajdy jako kibice. Jedziemy nowym i bardzo ciekawym autem – Volkswagenem Polo Proto zbudowanym przez Dytko Sport. To samochód oparty mechanicznie o podzespoły Lancera Evo X. Mam nadzieję, że uda się nam nim wywalczyć dobre miejsce w klasyfikacji generalnej. Zapraszam wszystkich kibiców rajdowych w najbliższy weekend do Wieliczki.

Orlen Oil to jeden z najaktywniejszych sponsorów sportów motorowych w Polsce. W sezonie 2012 firma po raz czwarty objęła sponsoringiem tytularnym Platinum Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski. Jest również sponsorem tytularnym załogi rajdowej Michała i Grzegorza Bębenków startujących w barwach Platinum Rally Team. We współpracy z Telewizją Polską przez cały nadchodzący rok będą powstawać kroniki RSMP emitowane w programie TVP1. W barwach olejów Platinum dwukrotnie startował również zawodnik wyścigowy Maciej Steinhoff.

Orlen Oil jest także sponsorem takich cyklicznych wydarzeń jak Rajd Barbórka w Warszawie czy właśnie Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w Wieliczce.

Sponsorami zespołu Platinum Rally Team są: Orlen Oil – producent olejów Platinum, Dr.Marcus International, Orlen Oil Czesko, Platinum Oil – producent płynu do spryskiwaczy Sylen, Igloo, Prince oraz AQQ.

Fot. M.Kaliszka
Grafika: D.Kalamus