MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA: POJADĄ AMATORZY

Imprezą towarzyszącą 6. Memoriałowi Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza (10-11 marca) będzie 2. Memoriał dla amatorów. Zaplanowany na sobotę 10 marca rajd amatorski odbędzie się według regulaminów KJS 2012 na trasach wokół Łapanowa, rodzinnej miejscowości Janusza Kuliga.

Start i metę zawodów ulokowano na łapanowskim rynku. Do Zespołu Sędziów Sportowych zostali powołani Leszek Kuzaj i Maciej Steinhof. Organizatorzy postarali się również o specjalne nagrody.

– Oprócz nagród regulaminowych będą także do wygrania cztery premie w postaci kursu doskonalenia techniki jazdy pod okiem samego Michała Kościuszki. Zostaną również przyznane kolejne nagrody specjalne w postaci „pojeżdżawek” na torze kartingowym, prowadzonym przez Łukasza Witasa – informuje Dariusz Kowalski, dyrektor tej części Memoriału Kuliga i Bublewicza.

Dariusz Kowalski dodaje, że przed startem zawodów uczestnicy udadzą się na pobliski cmentarz, by złożyć kwiaty i zapalić lampki na grobie Janusza Kuliga.

Szczegóły imprez znajdują się w regulaminach, opublikowanych na www.automobilklub.krakow.pl oraz www.superos.pl.

Zakończenie memoriałowej imprezy dla amatorów odbędzie się w sobotnie popołudnie w gminnej świetlicy w Łapanowie.

Automobilklub Krakowski otrzymał przy organizacji Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza wsparcie ze strony m.in. władz powiatu wielickiego, miasta i gminy Wieliczka oraz gminy Łapanów.

GCh

Fot.: Łukasz Miklasiński