MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA: SILNA OBSADA

Podczas nadchodzącego weekendu zostanie w Wieliczce rozegrany 6. Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Impreza na stałe weszła już do rajdowego kalendarza i cieszy się dużym zainteresowaniem zawodników i kibiców.

Szósta edycja imprezy, upamiętniającej dwóch mistrzów kierownicy, zaskoczy kilkoma nowościami. Największą z nich będzie podzielenie rywalizacji na dwa etapy. W sobotę, 10 marca, zawodnicy wystartują do wieczornego prologu, by w niedzielny poranek zmierzyć się z dwoma przejazdami miejskiego odcinka. Podobnie jak w ubiegłych latach, trasa zostanie wytyczona ulicami Wieliczki, nieopodal zabytkowej kopalni soli, wpisanej na listę światowego dziedzictwa Unesco.

– Nowością będzie sobotni prolog, wyznaczony na godz. 19.30. Zawodnicy pojadą malowniczą i krętą trasą o długości 1 kilometra, biegnącą sprzed budynku starostwa poprzez okolice Zamku Żupnego oraz Rynek Górny do ul. Daniłowicza. Meta zlokalizowana jest obok Muzeum Żup Krakowskich. W niedzielę główna konkurencja w postaci ulicznego wyścigu na dystansie 2,5 km. Ta trasa jest zmodyfikowana w stosunku do zeszłorocznej – informuje dyrektor zawodów Andrzej Borowiczka.

– Listę zgłoszeń opublikowana została na stronach www.automobilklub.krakow.pl oraz www.superos.pl w środowy wieczór. Widnieją na niej m.in. zeszłoroczni triumfatorzy – Mariusz Stec i Michał Przystupa (Mitsubishi Lancer). Wielką atrakcją stanie się debiut VW Polo Proto – nowego egzemplarza, zbudowanego przez stajnię Pawła Dytki; w barwach głównego sponsora imprezy, marki Platinum, pojadą tym autem bracia Bębenkowie. Swój start awizują również m.in. Wojciech Chuchała, Grzegorz Dul i Rafał Grzesiński. Po udanym Rajdzie Lotos w Renault Clio, Michał Streer zgłosił się tym razem w Subaru Imprezie. Jan Chmielewski i Szymon Kornicki pojadą Citroenami DS3 – wylicza Andrzej Borowiczka.

Przy organizacji 6. Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza Automobilklub Krakowski korzysta ze wsparcia m.in. władz powiatu wielickiego, miasta i gminy Wieliczka oraz gminy Łapanów. Głównym sponsorem jest marka Platinum.