MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA: TA SAMA TRASA

M 1_WJLU7MOA_001

Trwają przygotowania do 7. Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza; te ogólnopolskie zawody są organizowane w Wieliczce od 2007 roku. Oto, co na ten temat mówią organizatorzy.


Zobacz także:
MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA
RAJDY


sponsorenault

– Nasza impreza odbywa się na ulicznych trasach w centrum miasta. Spotykamy się z dużą życzliwością władz i instytucji miejskich, gminnych i powiatowych. Memoriał znalazł trwałe miejsce w kalendarzu ważnych wielickich wydarzeń. Tegoroczny termin to 16 i 17 marca. Już teraz docierają do nas zapytania o szczegóły zawodów. Informujemy zainteresowanych zawodników i sympatyków sportu samochodowego, że od 15 lutego na klubowej stronie www.automobilklub.krakow.pl, a dzień później także na dedykowanej stronie www.superos.pl będzie dostępny regulamin 7. Memoriału. Podobnie jak przed rokiem, w sobotę (16 marca) zostanie rozegrany wieczorny prolog. Będzie przebiegać wśród malowniczych zaułków staromiejskich na trasie w zasadzie identycznej jak przed rokiem, ale z dodanym pełnym okrążeniem Górnego Rynku. W niedzielę 17 marca zostaną przeprowadzone główne biegi memoriałowe na trasie niezmienionej w stosunku do zeszłego roku. I w sobotę, i w niedzielę będą rozegrane po dwa biegi. Można zgłosić uczestnictwo do obu dni łącznie, jak też tylko do jednej z konkurencji – wyjaśnia Andrzej Borowiczka, dyrektor zawodów.

– Tydzień przed główną imprezą w Wieliczce, w sobotę 9 marca przeprowadzimy również 3. Memoriał dla nielicencjonowanych. Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy już są dostępne na stronie Automobilklubu Krakowskiego. Ta impreza jest związana z rodzinnym miejscem Janusza Kuliga. Będzie rozegrana według regulaminu KJS na trasach wokół Łapanowa w powiecie bocheńskim, a tam również otrzymujemy wielką pomoc ze strony gospodarzy gminy. To dla nas nieocenione wsparcie – informuje Dariusz Kowalski, dyrektor amatorskiego memoriału.

GCh

Fot. Łukasz Krasowski