MERCEDES – BENZ SZUKA PAŃ MERCEDES

To nie żart: Mercedes-Benz, łącząc zamiłowanie do piękna i tradycji, poszukuje Pań o imieniu Mercedes. Nie każdy bowiem wie, że nazwa marki pochodzi od tego hiszpańskiego imienia.

Dwa dni przed Bożym Narodzeniem 1900 roku, Wilhelm Maybach, genialny inżynier firmy Daimler – Motoren – Gesellschaft (DMG) w Cannstatt koło Stuttgartu, dostarczył Emilowi Jellinkowi, biznesmenowi z Wiednia sprawującego funkcję konsula honorowego Austrii w Nicei, samochód wyścigowy o mocy 35 KM. Emil Jedlinek nazwał samochód imieniem swojej córki z pierwszego małżeństwa – Mercedes (hiszp. „łaska”).

Mercedes Adrianna Manuela Ramona Jedlinek urodziła się w Wiedniu 16 września 1889 roku. Była trzecim dzieckiem Emila Jedlinka i Rachel Goggman. Mercedes dwukrotnie wyszła za mąż, zajmowała się aktorstwem i miała piękny głos – sopran. Zmarła na gruźlicę w wieku 39 lat.

Z okazji Dnia Kobiet, Mercedes-Benz Polska szuka… Mercedes. Na każdą Mercedes czekają upominki z kolekcji Mercedes-Benz.

Na zgłoszenia czekamy od 8 do 15 marca br. Prosimy je wysyłać na adres mercedes@bbdo.com.pl .

Szczegółowy regulamin akcji znajduje się na stronie www.mercedes-benz.pl.
mercedes, mercedes benz, poszukuje, Wilhelm Maybach, Maybach, Daimler – Motoren – Gesellschaft, DMG, daimler, konsul honorowy, samochód wyścigowy, upominki, kolekcja, zgłoszenia, regulamin, akcja,