MERCEDES: CHARYTATYWNY BIEG W WARSZAWIE

Wybiegaj Sprawnosc 2012

Spółki Mercedes-Benz w Polsce po raz kolejny wspierają odbywający się w najbliższą niedzielę bieg charytatywny „Wybiegaj Sprawność”. Dochód z biegu, jak co roku, zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

W związku z duża popularnością biegu, 500-osobowa lista startowa jest już od kilku tygodni zapełniona. Jest to trzecia edycja charytatywnej imprezy, organizowanej przez stowarzyszenie „Dać siebie innym”. Honorowy patronat nad imprezą nieprzerwanie sprawuje małżonka prezydenta R.P., Anna Komorowska.


Zobacz także:
SPORT


W tegorocznej odsłonie „Wybiegaj sprawność” oprócz biegu głównego na 5 km oraz dwukilometrowych zmagań w kategorii Nordic Walking zobaczymy również rywalizację dzieci w czterech kategoriach wiekowych: przedszkolaków (300 m), dzieci z klas I-III (600 m), dzieci z klas IV-VI (90 0m) oraz gimnazjalistów (2000 m). Po startach dzieci odbędzie się wyjątkowy bieg na 50 m osób niepełnosprawnych.

Akcję charytatywną wspierają Mercedes-Benz Bank, Mercedes-Benz Leasing oraz Mercedes-Benz Polska. W związku z tym, przy okazji biegu zaprezentowane zostaną dwa wyjątkowe modele Mercedes-Benz. Pierwszym z nich będzie sportowa wersja kompaktowej Klasy A – model A 250 Sport, drugim – Sprinter kombi 319 Bluetec z silnikiem przystosowanym do rygorystycznej normy emisji spalin Euro VI.