MERCEDES: FABRYKI OPUŚCIŁO 50 MILIONÓW AUT OSOBOWYCH

Mercedes- Benz świętuje swoisty jubileusz. Z fabryki Factory 56 wyjechał 50-milionowy samochód osobowym producenta. Był nim nowy Mercedes- Maybach Klasy S.

Tyle właśnie ciągu ostatnich 75 lat wyprodukowano aut marek Mercedes- Benz i smart.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Nie byłoby to możliwe bez globalnej sieci produkcyjnej, składającej się z fabryk samochodów zlokalizowanych na całym świecie.

Cyfrowy ekosystem MO360 sprawia, że wszystkie te zakłady są ze sobą nieustannie połączone. Istotny „składnik” tego połączenia stanowi ścisła współpraca pomiędzy pracownikami różnych fabryk, realizowana z pomocą środków wirtualnej komunikacji.

Maksymalnie elastyczne struktury i procesy sprawiają, że globalna sieć produkcyjna Mercedes- Benz jest optymalnie zorganizowana. Decydującą zaletą jest tu możliwości przenoszenia zdolności produkcyjnych pomiędzy poszczególnymi zakładami, zgodnie z wymogami rynku. Z tej samej linii zjeżdżają bowiem samochody z różnymi typami napędu. Dzięki temu można wypracować efekty synergii, obniżyć koszty, a także zwiększyć efektywność i produktywność.

Aktualnie globalna sieć fabryk koncentruje się na realizacji ofensywy w segmencie elektromobilności. Do 2022 r. powstanie sześć nowych modeli EQ. Akumulatory dla elektrycznych pojazdów są dostarczane przez fabryki na trzech kontynentach. Od 2022 r. produkcja we wszystkich własnych fabrykach na całym świecie będzie neutralna pod względem emisji CO2.

Jubileuszowy, 50-milionowy samochód to pierwszy egzemplarz nowego Mercedesa- Maybacha Klasy S. Luksusowa limuzyna zjechała z linii produkcyjnej w fabryce w Sindelfingen. Wspólnie z Klasą S w wersji ze standardowym i wydłużonym rozstawem osi, a w przyszłości także z modelem EQS, będzie ona wytwarzana w fabryce Factory 56, otwartej we wrześniu 2020 r. w Sindelfingen.