MERCEDES: KLASA C W SALONACH – MUCHA W MARSYLII

Mercedes-Benz C 300 BlueTEC HYBRID, (W205), 2013

W salonach Mercedes-Benz od kilku dni debiutuje najnowsza generacja Klasy C – przestronniejsza, lżejsza, bardziej luksusowa i oszczędniejsza od poprzedniczki. Jedną z jej pierwszych testerek jest Anna Mucha.

Na przedpremierowe jazdy testowe nowym modelem aktorka udała się do Marsylii, w malownicze rejony Prowansji i Lazurowego Wybrzeża. Klasę C można sprawdzić w Polsce, wystarczy udać się do dealera.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Bogata historia, przyjazny klimat Morza Śródziemnego, znakomita kuchnia – Marsylia to nie tylko drugie pod względem wielkości miasto we Francji oraz największy w kraju port handlowy. To przede wszystkim magiczna kraina do zwiedzania i plażowania, położona na styku dwóch kultur – włoskiej i francuskiej. Bliskość Monako, Prowansji oraz alpejskich serpentyn czynią z niej wyjątkowo wdzięczne miejsce do jazdy samochodem.

Właśnie tutaj odbywały się przedpremierowe jazdy testowe nową Klasą C. Jedną z jej pierwszych testerek jest Anna Mucha, której wyjazd zafundowała polska filia Mercedesa. Nie zabrakło też czasu na przejażdżkę krętymi drogami w okolicach Nicei i wypróbowanie nowego, pneumatycznego zawieszenia.

 

– O wygodzie aktywnego tempomatu miałam już okazję przekonać się za kierownicą innych Mercedesów, ale w Klasie C jestem zachwycona kamerą 360 stopni i tym, że mogę patrzeć na swój samochód z lotu ptaka, a asystent parkowania prawie wszystko robi za mnie. Ekran na pulpicie jest tak przejrzysty, że spokojnie mogłabym wyjść na zewnątrz i poprawić make-up. Podoba mi się możliwość wyświetlania wybranych informacji na przedniej szybie – mówi Anna Mucha, opowiadając o wrażeniach z jazdy nowym modelem.

Od kilku dni nowy model debiutuje w polskich salonach Mercedes-Benz.ciekawa stylizacja, systemy wspomagania, dobra aerodynamika (współczynnik oporu powietrza Cx od 0,24), awangardowa deska rozdzielcza z dostępnymi na życzenie gładzikiem oraz wyświetlaczem head-up, oszczędne silniki (średnie zużycie paliwa od 3,9 l/100 km – oczywiście to dane fabryczne) oraz nawet o 100 kg niższa masa własna to zalety modelu.

Jego ceny startują od 125 900 zł za odmianę C 180 z 1,6-litrową, benzynową jednostką o mocy 115 kW (156 KM).