MERCEDES: MARCIN DOROCIŃSKI – KLASA E I SPORT

Merc_1a_2

Dystanse: 1,9 km – 90 km – 21,1 km. Osoby, które uwielbiają sport, wysiłek i zdrowy tryb życia z pewnością od razu rozszyfrują te trzy wartości. Tak, chodzi o triathlon, czyli kombinację pływania, kolarstwa i biegania.

A dokładniej o jego ekstremalną wersję – Half-Ironman. Po raz pierwszy w historii polskiego triathlonu na dystansie długim wystartowało w Gdyni ponad 1000 osób! Wśród uczestników pojawił się ambasador marki Mercedes-Benz – Marcin Dorociński.


Zobacz także:
SPORT


– Jestem bardzo szczęśliwy, że już po raz drugi udało mi się pokonać tak mordercze wyzwanie. Oczywiście nie zabrakło kryzysów, odparzonej szyi, czy odmawiających posłuszeństwa mięśni, ale kibice i przede wszystkim myśl o rodzinie motywowała mnie do pokonywania kolejnych kilometrów. To szczególnie przydało mi się, w momencie, kiedy zsiadłem z roweru, a przed sobą miałem perspektywę przebiegnięcia 21 km. To były ciężkie chwile. Przekroczenie mety powoduje jednak, że momentalnie zapominamy o problemach, a cieszymy się. Tym bardziej, że okazało się, że poprawiłem swój ostatni wynik o 15 min – relacjonuje Marcin Dorociński.

Merc 2_1000378

– Zanim jednak wystartuje się w tak wymagającej dyscyplinie jak triathlon, trzeba poświęcić bardzo dużo czasu na przygotowanie. Ćwiczenie trzech dyscyplin jednocześnie oznacza bardzo duży restrykcyjny plan treningowy. Praktycznie cały swój grafik trzeba podporządkować pod sport i treningi. Na początku myślałem, że to pływanie będzie dla mnie największym wyzwaniem. Szybko okazało się jednak, że to bieganie daje mi najbardziej w kość – dodaje Marcin.

W przygotowaniach do treningu Marcin Dorociński postawił na solidnych partnerów, między innymi na Mercedesa. Na co dzień towarzyszy mu nowa Klasa E z napędem 4MATIC, z akcesoryjnym bagażnikiem dachowym oraz rowerem.

Merc 3_1000521

– W tym samochodzie cenię przede wszystkim bezpieczeństwo oraz bardzo dobre osiągi – mówi Marcin Dorociński.

Auto to najnowsza odsłona Klasy E. Limuzyna E 350 BT 4MATIC wyposażona jest w 3-litrowy silnik wysokoprężny dysponujący mocą 268 koni mechanicznych i maksymalnym momencie obrotowym 620 Nm. Auto to przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,7 sekundy. Tegoroczna nowość dostępna jest w salonach w cenie od 275 500 zł.

Merc 4_4