MERCEDES: PRAGNIENIE LUKSUSU JEST TAKIE SAMO WCZORAJ I JUTRO

mercedes-dei1

Luksus w rozumieniu Mercedes- Benz jest motorem inwestycji i innowacji, dzięki czemu generuje trwałe wartości. To też kompleksowe podejście.

Dzięki swoim produktom marka kreuje nowy rodzaj doświadczenia, łączący emocje, intuicyjną obsługę, najlepsze wykonanie, przywiązanie do detali oraz zrównoważony rozwój.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Producent bazuje przy tym na globalnej współpracy: projektanci Mercedesa współpracują ze sobą w ramach międzynarodowej sieci centrów projektowych.

mercedes-dei2

Dzięki temu zacierają się granice pomiędzy różnymi dyscyplinami projektowania. Kolejny aspekt to nowe rozwiązania techniczne. Styliści żyją w przyszłości – i definiują luksus dzięki narzędziom jutra. Za przykład może służyć tu technika wirtualnej rzeczywistości, która znacznie upraszcza i przyspiesza proces projektowania.

– Luksus pozostaje czymś rzadkim i pożądanym. I zawsze nierozerwalnie wiąże się z pięknem. Dla różnych ludzi luksus oznacza coś innego. Może chodzić o szlachetne materiały, jakość, wykonanie, tradycyjne rzemiosło, najnowocześniejsze techniki i pionierski design. Krótko mówiąc, to wszystko, co od zawsze oferowaliśmy naszym klientom. Ale poza tym istnieje również coś takiego jak niematerialny luksus. Świat, w którym żyjemy, zmienia się coraz szybciej i staje się coraz bardziej złożony. Ta definicja luksusu dotyczy kluczowych pytań, takich jak: czego potrzebuję, by określić samego siebie? Co sprawia że jestem szczęśliwy? Obejmuje rzeczy niematerialne, takie jak ważność, czas, przestrzeń, spokój, prostota i przejrzystość – mówi Gorden Wagener, szef designu Mercedes-Benz Cars.

mercedes-dei3

Ucieleśnieniem tych wszystkich wartości jest Vision EQS. Ten koncepcyjny model prezentuje, jak może wyglądać przyszłość luksusowych sedanów z napędem elektrycznym. Alternatywne napędy i funkcje zautomatyzowanej jazdy otwierają nowe możliwości w zakresie designu pojazdów. Z jednej strony umożliwiają tworzenie nieznanych dotąd proporcji, z drugiej – karoseria pojazdu przyjmuje nowe funkcje, np. umożliwia komunikację z otoczeniem za pomocą zaawansowanego oświetlenia LED.

Wnętrze

Do samochodów trafia coraz więcej technik cyfrowych – i zasadniczo zmienia ich przeznaczenie. Pojazd już dawno stał się czymś więcej niż tylko środkiem transportu. Staje się przestrzenią prywatnego odosobnienia, miejscem odnowy biologicznej i relaksu, a także mobilnym biurem. Projektanci wnętrz wykorzystują to jako okazję do zmiany koncepcji kabiny samochodu. W Vision EQS prezentują zupełnie nową, awangardową aranżację wnętrza z całkowicie nową architekturą obsługi.

mercedes-dei4

Ich celem i ambicją jest harmonizacja cyfrowego i analogowego luksusu. Wnętrze auta nabiera coraz większego znaczenia jako przestrzeń do spędzania czasu, mająca zapewniać dobre samopoczucie. Mercedes- Benz nadaje architekturze przestrzennej i tradycyjnym instrumentom nową estetykę. Zmysłowe kształty oraz intuicyjna obsługa łączą się tu z atrakcyjnym wzornictwem i maksymalną dbałością o szczegóły. Istotny jest również zrównoważony rozwój.

– Zautomatyzowana jazda, mobilność elektryczna, sztuczna inteligencja i nowe systemy informacyjno- rozrywkowe oferują nam, projektantom, niespotykane możliwości stylizacji i personalizacji samochodów. Wizerunek samochodu w społeczeństwie zmienia się dziś znacznie bardziej niż kiedykolwiek. Współczesny luksus zdecydowanie nie jest luksusem jutra. Prezentujemy nowe technologie, aby ludzie mogli ich doświadczyć w emocjonujący sposób. Kierowcy wykazują różne zachowania w zakresie użytkowania, a my jako marka odpowiadamy na nie innowacyjnymi koncepcjami mobilności. Równocześnie wciąż rodzi się pozytywne i progresywne zrozumienie kwestii zrównoważonego rozwoju. Zwłaszcza pokolenie Y ma ogromną świadomość w tym względzie i demonstruje odmienne zachowania konsumenckie. Skłania to nasz model biznesowy do ewolucji i owocuje nowymi możliwościami rozwoju. Jesteśmy jedną z niewielu marek, którym udaje się systematycznie kształtować przyszłość bez kopiowania samych siebie albo innych. Naszą naczelną zasadą, naszą estetyczną duszą, niezmiennie pozostaje nasza filozofia projektowania Sensual Purit – zmysłowej przejrzystości, przy pomocy której nieprzerwanie doskonalimy koncepcję luksusu, nie gubiąc przy tym poszanowania dla tradycji – kontynuuje Gorden Wagener.

mercedes-dei5

Wystrój wnętrza Vision EQS inspirowany jest światem luksusowych jachtów. Wyrazisty i elegancki styl tworzy niespotykaną, zrelaksowaną atmosferę. Po raz pierwszy cała deska rozdzielcza „otula” fotele i wydaje unosić sięw powietrzu. Kluczowym elementem są interfejsy do obsługi licznych funkcji i usług – od planowania trasy i funkcji biurowych po sterowanie głosowe.

Projektanci marki stawiają tu na preferencje użytkownika. Pojazd ma zaoferować mu maksimum możliwości, ale to sam użytkownik decyduje, które z nich są dla niego najlepsze. W rezultacie kierowcy mogą w pełni skoncentrować się na swoich pożądanych doświadczeniach, zamiast dostosowywać się do auta.

mercedes-dei6

– Luksus nie odchodzi do przeszłości – pragnienie luksusu jest ponadczasowe. Daje ludziom radość. Ułatwia postęp, napędza innowacje i tworzy wartości. Luksus jest ciągłą zmianą i zachętą do osiągania celów. Ciągłe dążenie do perfekcji rodzi nowe innowacje, które stanowią podstawę dla inwestycji, a tym samym zapewniają zrównoważony rozwój. Siła naszej marki, długowieczność i wysoka jakość naszych produktów oraz ich ponadczasowe piękno tworzą historię i fundament naszego sukcesu. Nasze dążenie do idealnego wyrażenia luksusu i wprowadzania innowacji jest częścią DNA naszej marki – marki, która przetrwała 130 lat. Dzięki takim produktom jak model 300 SL ukształtowaliśmy tradycyjny luksus w przeszłości. Dziś kontynuujemy to dzięki współczesnemu luksusowi naszych produktów, takich jak Klasa S, i będziemy kształtować progresywny luksus również w przyszłości, na przykład w przypadku Vision EQS – kontynuuje Gorden Wagener.

mercedes-dei7

mercedes-dei8