MERCEDES: PRZYSTANEK W. – JUREK OWSIAK – VITO

Merce_12

Na 19-tej edycji Przystanku Woodstock nie zabrakło gwiazd, wspaniałych koncertów oraz niezapomnianej atmosfery. Razem z Jurkiem Owsiakiem, wziął w nim udział Mercedes-Benz, zapewniając imprezie nie tylko odpowiednie zaplecze logistyczne, ale i włączając na stałe nowe Vito do floty Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Mercedes-Benz jest partnerem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już od lat. Dlatego też po raz kolejny samochody z Gwiazdą pojawiły się na Przystanku Woodstock, aby wozić gości festiwalowych.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


A było kogo – ksiądz Adam Boniecki, generał Roman Polko czy serbski reżyser Emir Kusturica to tylko kilka postaci, które pojawiły się na spotkaniach festiwalowych. W tym samym czasie, uczestnicy mogli posłuchać wyjątkowo zróżnicowanej muzyki – od folklorystycznych klimatów zespołu Mazowsze, przez relaksującą Marię Peszek, aż do ciężkiego brzmienia gwiazdy metalu Antrax. Wszyscy oni poruszali się po ogromnym polu festiwalowym vanami Vito i Viano spod znaku Gwiazdy.

Merce_15

Poza flotą Mercedesów na samą imprezę, WOŚP otrzymała wyjątkowy prezent: nowe Vito 122 CDI w wersji kombi. Ten 8-osobowy busik ze 122-u konnym silnikiem V6 idealnie wpasowuje się w zróżnicowane potrzeby Fundacji.

– Cieszę się, że Mercedes-Benz po raz kolejny przekazuje nam samochód. Jest on potrzebny nie tylko teraz na festiwalu. Później czeka go ciężka praca – zarówno przy organizacji Finału WOŚP, jak i przy prowadzonym przez nas przez cały rok ogólnopolskim programie Ratujemy i Uczymy Ratować (RUR). Razem z naszymi dwoma Sprinterami – RURobusami pozwoli on nam jeździć po całym kraju, aby uczyć dzieci zasad udzielania pierwszej pomocy” – tłumaczył na miejscu Prezes Fundacji, Jurek Owsiak.

Merce_14

Kluczyki do nowego Vito odebrał osobiście tuż przed rozpoczęciem festiwalu od przedstawiciela Mercedes-Benz Polska, Aleksandra Rzepeckiego.

Przystanek Woodstock to największa impreza plenerowa w Polsce. Jest podziękowaniem WOŚP dla tysięcy wolontariuszy zbierających co roku pieniądze na sprzęt medyczny dla dzieci. Podczas festiwalu, na którym występują gwiazdy muzyki polskiej i zagranicznej, można spotkać również artystów, dziennikarzy, działaczy społecznych oraz wybitne osobistości polskiego życia publiczne. Według szacunków organizatora w tym roku bawiło się na około pół miliona ludzi.

Merce_13