MERCEDES: SPRINTER SAMOCHODEM ROKU 2012

Flagowy produkt Mercedesa otrzymał prestiżowy tytuł od jury złożonego z przedstawicieli najważniejszych mediów branżowych. Sprinter 316 CDI pokonał 6 swoich rywali w niemal wszystkich kategoriach, po raz kolejny potwierdzając swoją wyjątkowość.

Samochód Dostawczy Roku 2012 to jedna z najbardziej prestiżowych nagród tego typu w Polsce. Jest ona nadawana przez grono sędziów składających się z doświadczonych dziennikarzy najważniejszych czasopism branżowych.

Za najlepszy w swojej klasie pojazd uznany został Sprinter 316, najbardziej niezawodny samochód dostawczy według DECRA. W tym przypadku, Sprinter musiał pokonać 6 głównych rywali – furgony o DMC 3,5T i silniku Euro 5.

Pojazdy oceniane były przez pryzmat sześciu kryteriów:
– kabina kierowcy;
– ładownia;
– silnik i układ przeniesienia napędu;
– właściwości jezdne;
– codzienna funkcjonalność;
– zużycie paliwa.

Sprinter okazał się najlepszy spośród kandydatów do tytułu w pięciu z sześciu kategorii.

– Bardzo cieszę się, że Sprinter po raz kolejny został doceniony. Profesjonalne testy najlepiej prezentują jego główne zalety stanowiące o jego unikalności: wygoda, niezawodność i funkcjonalność. To dzięki nim jest on tak doceniany na naszym rynku – zarówno przez licznych prywatnych przedsiębiorców, jak i służby publiczne – mówi Grzegorz Sawicki, szef sprzedaży i marketingu samochodów dostawczych Mercedes-Benz.

Test odbył się na odcinku 550 km z uwzględnieniem prób specjalnych. Wszystkie pojazdy obciążone były do granicy masy dopuszczalnej.