MERCEDES: SPRINTER Z NAGRODĄ AUTA ROKU 2012

Flagowy produkt Mercedesa, dostawczy Sprinter, otrzymał prestiżowy tytuł od jury złożonego z przedstawicieli mediów branżowych. Sprinter 316 CDI pokonał 6 rywali w niemal wszystkich kategoriach, po raz kolejny potwierdzając swoją wyjątkowość.

Statuetkę „Van of the Year 2012” odebrał Grzegorz Sawicki, dyrektor sprzedaży i marketingu samochodów dostawczych w Mercedes-Benz Polska.

Jury oceniało Sprintera i jego 6 rywali w 6 kategoriach, takich jak zużycie paliwa, funkcjonalność czy właściwości jezdne. Van z gwiazdą pokonał konkurencję w 5 z 6 ocenianych kategorii.

– Bardzo cieszymy się, że nasz flagowy produkt jest tak dobrze oceniany nie tylko za granicą, ale i w kraju – komentuje Grzegorz Sawicki. Duże zainteresowanie ze strony klientów, z jakim spotyka się ten model, wynika z jego szczególnych właściwości, które zostały po raz kolejny potwierdzone przez ekspertów.

Sprinter jest już laureatem wielu nagród, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Poza stowarzyszeniem DEKRA, która uznała go za najbardziej niezawodny samochód dostawczy, otrzymał tytuł „Najlepszy pojazd użytkowy” w kategorii do 3,5 tony prestiżowego wydawnictwa ETM, a także polską nagrodę „Samochód Flotowy Roku 2012” magazynu „Flota”.