MERCEDES: ŚWIATEK I CZUŁEK WYRUSZYŁY W POLSKĘ

Rusza trzecia tura projektu „Polska Światłoczuła”, wspieranego przez Mercedes-Benz. Znakomity operator Witold Sobociński będzie podróżował w Światku (Mercedes-Benz Viano), a ekipa filmowa w Czułku (Mercedes-Benz Sprinter).

Prowadzony przez reżyserkę Dorotę Kędzierzawską i operatora Artura Reinharda projekt „Polska Światłoczuła” rozpoczyna trzecią turę. Trasa wiedzie m.in. przez Kętrzyn, Szczecin i Nowy Wiśnicz, a zakończy się w Grójcu w Grójeckim Ośrodku Kultury. W ramach projektu pokazywane są polskie filmy, po których ich twórcy dyskutują z publicznością.

Gwiazdą trzeciej tury jest Witold Sobociński, jeden z najwybitniejszych polskich operatorów filmowych, autor zdjęć do najwybitniejszych polskich filmów jak „Ziemia Obiecana” i „Wesele” Andrzeja Wajdy czy „Sanatorium pod klepsydrą” Wojciecha Hasa. Z Romanem Polańskim kręcił „Piratów” i „Frantic”, gdzie współpracował z Harrisonem Fordem.

Znani filmowcy podróżują po Polsce dwoma vanami Mercedes-Benz, które firma udostępniła na cały okres trwania projektu. Samochody stały się członkami ekipy i otrzymały imiona: niezawodny Czułek (Sprinterem 313) to ruchome kino, a luksusowy, sześcioosobowy Światek służy za salon na kołach (Viano z trzylitrowym silnikiem), którym kieruje ubiegłoroczna absolwentka socjologii, urocza Ola Grażyńska. Jak widać sześcioosobowe Viano prowadzi się lekko i jest doskonałym połączeniem kultury, piękna, młodości i motoryzacji.

Więcej informacji: www.polskaswiatloczula.pl.