MERCEDES: UNIMOG – I NIE MA MOCNYCH

Już po raz ósmy z rzędu Mercedes-Benz Unimog nie dał szans konkurencji. Czytelnicy magazynu “Off-Road” okrzyknęli go najlepszym samochodem terenowym w kategorii pojazdów specjalnych.

Wyniki plebiscytu zaprezentowano podczas uroczystej gali, zorganizowanej w teatrze Das Schloss w Monachium. Ponad 57 tysięcy czytelników wybrało zwycięzców spośród 143 modeli w ośmiu kategoriach: “off-road vehicles” (pojazdy terenowe), “luxury off-road vehicles” (luksusowe pojazdy terenowe), “sports utility vehicles” (SUV-y), “luxury SUV” (luksusowe SUV-y), “classics” (klasyki), “pick-ups” (pikapy), “special vehicles” (pojazdy specjalne) oraz “crossover vehicles” (crossovery).

W kategorii pojazdów specjalnych, przeznaczonych do transportu towarów i ładunków w trudnych warunkach lub wykorzystywanych przez jednostki specjalistyczne (na przykład podczas wypraw terenowych, gaszenia pożarów lub działań wojskowych) Unimog nie miał sobie równych i zdobył aż 34,3 proc. głosów. O jego wyborze zadecydowały charyzmatyczne, niezmienne od laty cechy, takie jak ekstremalna wytrzymałość i mobilność w terenie.

Unimog dociera tam, gdzie inni nie potrafią

Obecne wcielenie Unimoga wyjeżdża z fabryki w Wörth od 2002 roku. Modele U 4000/U 5000 sprawdzają się w trudnych warunkach terenowych, z dala od utwardzonych dróg i utartych ścieżek. Ich żywioł to walki z pożarami lasów, górskie wyprawy, klęski żywiołowe i prace konserwacyjne w niedostępnych miejscach – zgodnie ze sloganem: “Unimog dociera tam, gdzie inni nie potrafią”.

Modele U 4000/U 5000 to idealne uzupełnienie gamy modelowej U 300/U 400/U 500, zaprojektowanej do pracy w służbach komunalnych, przemyśle budowlanym i energetycznym oraz branży transportowej. Najmłodszy członek rodziny Unimoga – model U 20 – zadebiutował w 2008 roku.

Magazyn “Off-Road” organizuje plebiscyt dla swoich czytelników od 1982 roku.

Unimog – ponad 60 lat tradycji

61 lat temu, 3 czerwca 1951 roku, pierwszy Mercedes-Benz Unimog zjechał z taśmy fabryki w Gaggenau. Model do dzisiaj pozostaje wierny swojej unikalnej koncepcji, łączącej wyśmienite zdolności terenowe z możliwością szybkiej jazdy po utwardzonych drogach.