MERCEDES: ZWIĘKSZENIE PRODUKCJI KLASY G

Zusätzliche Produktionskapazitäten für die Mercedes-Benz

Od 2009 roku do dziś sprzedaż samochodów Mercedesa Klasy G wzrosła ponad trzykrotnie. Przeprowadzona ostatnio modernizacja fabryki w Graz i należącej do firmy Magna Steyr, przyczyniła się do zwiększenia zdolności produkcyjnych SUV-ów.

Współpraca firmy Daimler z Magna Steyr w zakresie produkcji Klasy G sięga 1979 roku, kiedy to narodził się pierwszy model tej klasy. Kontrakt na produkcję samochodów został przedłużony do 2019 r. dopiero w ubiegłym roku.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Bliskość siedziby Mercedes-Benz G GmbH (siostrzanej spółki koncernu Daimler) w Graz i fabryki należącej do Magna Steyr umożliwiła wykorzystanie efektów synergii dzięki rozbudowanej sieci połączeń między działami rozwoju produktu, technicznym, konstrukcji prototypów, testów i seryjną produkcją. Ogromną zaletą tej lokalizacji jest trasa testowa na Grazer Hausberg Schöckl – tutaj jeden kilometr trasy odpowiada obciążeniu podczas rzeczywistej eksploatacji na odcinku 50 km.

Klasa G Mercedes-Benz

Geny Klasy G można znaleźć w całej rodzinie SUV-ów Mercedes-Benz. W nowej generacji (w ofercie od czerwca 2012 roku) zmodernizowano silnik i rozwiązania techniczne (m.in. ESP z funkcją HOLD i stabilizację toru jazdy przyczepy), a także podniesiono jej walory estetyczne: wprowadzono nowy wygląd wnętrza i starannie opracowano dopasowaną stylistykę nadwozia.

Mercedes-Benz sprzedał do tej pory ponad 230 000 egzemplarzy Klasy G. W ubiegłym roku na zakup Mercedesa Klasy G zdecydowała się rekordowa liczba klientów – niemal 9 000 (+35 proc. w porównaniu do poprzedniego roku). Również w bieżącym roku Klasa G cieszy się ogromną popularnością – w pierwszym półroczu 2013 r. odnotowano najlepsze wyniki sprzedaży, tj. wzrost o ponad 70 procent w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku.

Najnowszym produktem poszerzającym portfolio jest model G 63 AMG 6×6. Ten 3-osiowy samochód terenowy łączy najlepsze cechy z „trzech światów”, oferując wszystkie udoskonalenia nowej generacji Klasy G, wytrzymałość ciężkich samochodów typu off-highway i najlepszą technikę silników Mercedes AMG. Model ten będzie produkowany od października w limitowanej serii.