MERCEDESEM PO WIŚLE 2012: POLSKA GOLA!

Na tegoroczny, dziewiąty już zlot “Mercedesem po Wiśle”, który odbędzie się w dniach 23 i 24 czerwca w Płocku zjedzie ponad 60 zabytkowych i klasycznych Mercedesów. Podczas imprezy pojawią się akcenty związane z 60–leciem Mercedesa SL, obecna będzie również liczna reprezentacja pojazdów z lat 80-tych.

Dla uczestników zlotu przewidziano szereg atrakcji. Mieszkańcy Płocka będą mogli podziwiać zabytki spod znaku gwiazdy na Starym Rynku w sobotnie popołudnie.

Komandor imprezy i jej organizator – Maciej Kulas zapowiada wiele ciekawych pojazdów, które pojawią się pod koniec czerwca w Płocku. Z okazji 60 lecia Mercedesa SL do stolicy północnego Mazowsza przyjadą 2 Mercedesy 190SL – kabriolety z lat 50 i 60-tych. Pierwszy z nich należy do Zbyszka Łuczkówa, drugi do Michała Rymkiewicza z Łodzi. Będzie to pokaz premierowy tego egzemplarza po renowacji.


Zobacz także:
MERCEDESEM PO WIŚLE: ZLOT ROZPOCZĘTY!
MERCEDESEM PO WIŚLE 2012: JUŻ TRWAJĄ ZAPISY


Inne Mercedesy SL, które będzie można podziwiać na imprezie, to słynne Pagody typoszeregu W113 z lat 60-tych. Egzemplarze Wiesława Mameły i Macieja Lichego – oba auta o symbolu 230SL. Będą również późniejsze kabriolety R107 z lat 70-tych. Jednym z nich przyjedzie Tomasz Pessel.

Na „Mercedesem po Wiśle” gościć będzie także red. Roman Dębecki z Auto Świata, który zapowiedział się z przedwojennym MB 230. Z modeli bliższych współczesnym czasom organizatorzy zapowiadają premierowy pokaz Mercedesa 500SL 1989 Artura Jarosińskiego z Płocka i szeroki wachlarz aut z lat 1950 – 1990. W sumie pojawi się ponad 60 załóg nie tylko z Warszawy, Łodzi, Kielc, Trójmiasta czy Płocka ale także goście z Holandii, Gruzji, Białorusi.

Warto przypomnieć, że w pierwszym zlocie ,,Mercedesem po Wiśle”, który odbył się w roku 2004 wzięło udział 18 pojazdów. Były wśród nich prawdziwe perły, jak na przykład model 300 Adenauer z roku 1953 czy Mercedes 220 A cabrio z 1955 roku. Samochody przyjechały z całej Polski, a załogi były zachwycone Płockiem i panująca tam atmosferą. W kolejnych latach na wzrost popularności imprezy wpłynęła dobra opinia rozpowszechniona wśród posiadaczy zabytkowych Mercedesów, którzy wzięli udział w zlotach w poprzednich latach. Organizatorzy przygotowali dla uczestników m.in. bal komandorski w stylu PRL, gadżety zlotowe, w tym białe koszulki z czerwonym logo i czerwone chusty z logo MPW, które mają symbolizować barwy narodowe Polski, bowiem zlot odbywa się w czasie trwania Euro 2012.

Regulamin zlotu zamieszczony jest na stronie internetowej www.mercedesempowisle.pl.

Więcej informacji: www.mercedesempowisle.pl, www.facebook.com/MercedesemPoWisle.

Informacji udziela również Maciej Kulas – Komandor Zlotu: mail: m.kulas@mercedesempowisle.pl tel. 601 32 48 84.

PROGRAM

Dzień pierwszy – sobota 23 czerwca 2012 roku

– Godz.11.00 – 14.00: Recepcja – Salon MOTO-KOM YAMAHA ul. Św. Huberta 8a, Cekanowo, 09-472 Słupno k.Płocka przy trasie Nr 62 (Warszawa-Płock) http://www.motokom.pl/kontakt : recepcja, rejestracja uczestników Zlotu. Czas na kawę, ewentualne drobne naprawy, integracja w podgrupach;

– Godz.14.00 – 14.30: Przejazd zorganizowaną kolumną na Stary Rynek – Trasa przejazdu: Wyszogrodzka – Piłsudskiego – Jachowicza – Bielska – Sienkiewicza – Nowowiejskiego – Okrzei – Kazimierza Wielkiego – Stary Rynek

– Godz.14.30 – 17.00: Statyczna prezentacja Mercedesów uczestników Zlotu na Starym Rynku przed Ratuszem – recepcja dla „spóźnialskich”, integracja uczestników, czas wolny

– Godz.12.00 – 17.00: Indywidualne zakwaterowanie Hotel Petrochemia, indywidualny przejazd aut na Parking Domu Technika, (jedynie ten parking jest zalecany i dozorowany przez organizatora)

– Godz.17.30–24.00: Impreza rozrywkowo – integracyjna „w oparach PRL-u” (stosowne stroje i rekwizyty z epoki mile widziane) połączona z kolacją oraz częścią oficjalną i rozdaniem nagród oraz losowaniem nagrody specjalnej. Możliwa część artystyczna.

Dzień drugi – niedziela 24 czerwca 2012 roku

– Godz. 8.30 – 9.30: Śniadanie w Hotelu Petrochemia (dla osób tam zakwaterowanych)

– Godz.10.15 – 11.00: Przejazd zorganizowaną kolumną (około 35 km) z parkingu Domu Technika na groblę Choczeń koło Mochowa celem dokonania spływu Mercedesami – Trasa przejazdu: Kazimierza Wielkiego – Szpitalna – Maszewska – Maszewo Duże – Sikórz – Bożewo – Mochowo – Choczeń

– Godz.11.00 – 12.00: Spływ aut po wodzie – grobla Choczeń, dla niezainteresowanych pauza w punkcie widokowym, sesja filmowo-zdjęciowa

– Godz.12.00 – 13.00: Przejazd zorganizowaną kolumną (około 45 km) do Cierszewa (Szwajcaria Mazowiecka). Trasa przejazdu: Mochowo –Bożewo – Brudzeń Duży – Siecień – Murzynowo – Cierszewo

– Godz.13.00 – 15.00: Piknik relaksacyjny w Cierszewie, loteria „Ślepy los”, oficjalne zakończenie zlotu (można zajrzeć tutaj: http://www.cierszewo.com.pl/ )

Partnerzy: Urząd Miasta Płocka, Mercedes-Benz Autoserwis Mazowsze Sp. z o.o.

Zlot wspiera: Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o.

Patronat medialny: Mercedes Magazyn, Classicauto, NewsAuto.pl, Tygodnik Płocki, Gazeta Wyborcza, www.plockforyou.pl

Fot. Wojciech Olechno

Zobacz także archiwum:

MERCEDESEM PO WIŚLE: ZLOT CZAS ZACZĄĆ!

MERCEDESEM PO WIŚLE 2011: VIII ZLOT W PŁOCKU CORAZ BLIŻEJ

MERCEDESEM PO WIŚLE: ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU