MERCEDESEM PO WIŚLE 2019: GWIAZDY NA TUMSKIM WZGÓRZU

merc-po-wisl0

W Płocku odbyła się już szesnasta szesnasta edycja imprezy „Mercedesem po Wiśle Classic Days”, która na stałe wpisała się w historię wydarzeń miasta o tej porze roku.

Tradycją jest też, że zabytkowe pojazdy z gwiazdą na masce prezentuje się każdorazowo nieco inaczej, choć wszystko odbywa się w scenerii Starówki.


Zobacz także:

MERCEDESEM PO WIŚLE 2019

HISTORIA/OLDTIMERS


 

Zlot z powodu wzorowej organizacji i znakomitej atmosfery stał się znany nie tylko w Polsce, ale także za granica kraju.

Maciej Kulas – pomysłodawca i organizator „Mercedesem po Wiśle” – wpadł na pomysł, aby tym razem samochody były pokazywane na Tumskim Wzgórzu. Popularne Tumy zaroiły się zatem w sobotę od wyjątkowych modeli Mercedesa. W niesamowitej scenerii Bazyliki Katedralnej i zielni kasztanowców robiły duże wrażenie.

merc-po-wisl00

Szczególnie wyróżniały się Mercedesy klasy G z różnych okresów produkcji – było ich aż dziesięć sztuk, łącznie z najnowszym modelem G500.

Ciekawa sceneria i ugruntowania przez lata pozycja imprezy spowodowały, że bardzo wielu pasjonatów klasycznej motoryzacji przyszło podziwiać doskonale zachowane pojazdy. Były nawet specjalnie zorganizowane wycieczki turystyczne! O podniebienia uczestników „Mercedesem po Wiśle” zadbała restauracja Mostowa Gastro & More.

Pierwszy dzień imprezy zakończył się wieczorną galą na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich, połączoną z koncertem znanego zespołu Boba Jazz Band.

Drugi dzień to z kolei spotkanie uczestników na Bulwarach Wiślanych, wspólny piknik i grupowe zdjęcie oraz sesje fotograficzne z Wisłą w tle. Warto wspomnieć, że gościem specjalnym tegorocznego MPW był Robert Złotkowski – mistrz świata w kickboxingu i trener wielu gwiazd.

 

W Płocku można było podziwiać Mercedesa 170 W15 kabriolet C z roku 1934, co było polską premierą tego egzemplarza. Wśród Mercedesów G-klasy z różnych okresów 40-letniej produkcji wyróżniał się model 230GE G-Classic z limitowanej edycji 300 egzemplarzy wyprodukowanych na 10-lecie w roku 1989, który nosi numer 223.

Oficjalnym Gospodarzem „Mercedesem po Wiśle 2019” było Miasto Płock, a impreza odbywała się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta – Andrzeja Nowakowskiego. Partnerem wydarzenia był Mercedes Benz Auto Forum, a Mercedes- Benz Polska oficjalnie wspierał tegoroczną edycję imprezy. Partnerem medialnym był serwis NewsAuuto.pl.

Więcej informacji: mercedesempowisle.pl/ oraz Facebook/. Komandor Zlotu, Maciej Kulas: m.kulas@mercedesempowisle.pl.

Fot.: Andrzej Ejnik, Dominik Dziecinny i Jerzy Szablewski