MG: POLSKA PREMIERA NOWEGO MG3 Z TECHNOLOGIĄ HYBRID+

MG Motor podczas warszawskiej premiery zaprezentował model MG3 i jego zaawansowaną technologię Hybrid+.

Technologia, łącząca osiągi z wydajnością jest początkiem zupełnie nowej ery dla marki na rynku hatchbacków segmentu B. Wraz z premierą została ogłoszona oferta przedsprzedażowa MG3, natomiast pod koniec lipca samochody trafią do salonów autoryzowanych.


Zobacz także:

TOYOTA: NOWA CAMRY Z HYBRYDĄ 5 GENERACJI. RUSZYŁY ZAMÓWIENIA W POLSCE
 

PREMIERY


 

Innowacyjna hybryda MG3 Hybrid+

MG3 jest pierwszym samochodem marki wyposażonym w innowacyjną technologię Hybrid+. U podstaw systemu Hybrid+ leży pięć kluczowych elementów – silnik, skrzynia biegów, akumulator, silnik elektryczny i generator. MG3 posiada 1,5-litrowy silnik benzynowy o mocy 75 kW i silnik elektryczny o mocy 100 kW, który uzupełniony jest o oddzielny generator. Pozwala to na wykorzystanie wielu trybów hybrydowych oraz zapewnia elastyczne i wydajne osiągi w różnych środowiskach i warunkach jazdy. Kierowcy mogą dopasować tryb jazdy względem własnych potrzeb, wybierając spośród trzech dostępnych – Eco, Standard i Sport.

Tryb Eco jest skalibrowany pod kątem optymalnego zużycia paliwa i zapewnia łagodne przyspieszenie i łagodną reakcję przepustnicy, podczas gdy tryb Standard gwarantuje połączenie oszczędności i wysokich osiągów. Cechuje się wydajnością i dobrze sprawdza się w przypadku większości rodzajów podróży. Tryb Sport to znacznie bardziej responsywna kalibracja, uzyskana z połączonej mocy wyjściowej, która zapewnia jedne z najlepszych osiągów w klasie hybrydowych samochodów z segmentu B. MG3 został wyposażony również w większą w porównaniu ze swoimi poprzednikami pojemność akumulatora 1,83 kWh, zaawansowaną trzybiegową automatyczną skrzynię, przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 8 sekund oraz łączną moc wyjściową 195 KM.

Design i wyposażenie

MG3 jest zupełnie nowym modelem, zaprojektowanym od podstaw. Samochód ma zwiększone wymiary, co przekłada się na znacznie większą przestrzeń we wnętrzu dla pasażerów. Posiada 293-litrowy bagażnik, co czyni go modelem z największą przestrzenią bagażową w klasie hybrydowych samochodów segmentu B.

MG3 zapewnia szereg elementów stylistycznych, takich jak reflektory LED i nową paletę kolorów. Dostępny jest w 7 wersjach kolorystycznych: niebieski „COSMO”, czarny „PEBBLE BLACK”, czerwony „DIAMOND RED”, biały „DOVER WHITE”, srebrny „COSMIC”, szary „HAMPSTEAD” oraz żółty „PASTEL”. Samochód wyróżnia się wbudowanym dwuekranowym kokpitem. Kierowcy mają do dyspozycji 7-calowy cyfrowy ekran oraz 10,25-calowy centralny system informacyjno-rozrywkowy. W standardzie samochodu znajdziemy nawigację satelitarną, podobnie jak funkcję integracji smartfonów z autem poprzez Apple CarPlay/Android Auto. Wbudowana aplikacja oferuje poziom łączności i funkcji dla klientów MG3, które zazwyczaj są kojarzone z modelami klasy premium. MG3 został wyposażony również w klimatyzację, czterogłośnikowy system audio z łącznością Bluetooth, cztery porty USB oraz tylne czujniki parkowania i kamerę.

Wyższy poziom wyposażenia oferuje dodatkowo tapicerkę z elementami sztucznej skóry, dostęp bezkluczykowy, podgrzewane przednie fotele i kierownicę oraz kamerę 360 stopni. Samochód korzysta z najnowszych zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS) oraz technologii MG Pilot, która obejmuje asystenta utrzymania pasa ruchu z systemem ostrzegania przed niezamierzoną zmianą, tempomat adaptacyjny, ostrzeganie przed kolizją z przodu i asystent jazdy w korku.

MG3 będzie dostępny dla polskich klientów w 3 wariantach wyposażenia (Standard, Excite i Exclusive), zapewniając doskonałą relację jakości do ceny. Ceny bogato wyposażonej wersji Standard zaczynają się już od 87 950 PLN, podczas gdy wersja Excite dostępna będzie od 94 500 PLN, a wersja Exclusive od 101 000 PLN.

Świętujemy niezwykły rozwój marki MG w Polsce, a wprowadzenie kolejnego modelu potwierdza nasze zaangażowanie w realizację ambitnego planu, który przedstawiliśmy zaledwie sześć miesięcy temu debiutując na rynku. Nasza sieć salonów dealerskich rozwija się zgodnie z założeniami i na chwile obecną stanowi 20 prężnie działających salonów w Polsce z planem otworzenia łącznie 40 wraz z końcem roku 2024. Dziś mamy przyjemność przedstawić Państwu najnowszy model MG3 Hybrid+, który swoimi niezwykłymi osiągami prezentuje nasze nowoczesne zaplecze technologiczne. – skomentował Lin Peng, Dyrektor Generalny SAIC Motor Poland podczas lokalnej konferencji prasowej.