MICHELIN: AKCJA CIŚNIENIE POD KONTROLĄ 2012

Prowadzona w Polsce od 8 lat ogólnopolska akcja Michelin „Ciśnienie pod Kontrolą” przypomina kierowcom o konieczności utrzymywania prawidłowego ciśnienia w oponach.

Michelin we współpracy z siecią serwisów Euromaster przeprowadzi w dniach 22-26 października bezpłatne pomiary w 49 punktach serwisowych w kraju. Kierowcy będą mogli sprawdzić zarówno poziom ciśnienia, jak i głębokość bieżnika, a także otrzymają informacje na temat wpływu prawidłowego ciśnienia w oponach aut na bezpieczeństwo oraz ekonomię i ekologię jazdy.

Badania przeprowadzone przez Michelin pokazują, że utrzymywanie właściwego ciśnienia wpływa na:
– bezpieczeństwo jazdy, zapewniając większą przyczepność i krótszą drogę hamowania;
– trwałość opony poprzez wydłużenie czasu jej użytkowania o jeden sezon;
– ekonomię i ekologię jazdy – prawidłowo napompowana opona zmniejsza zużycie paliwa o ok. 0,3 l na 100 km.

Nieprawidłowy poziom ciśnienia w oponach zwiększa ryzyko eksplozji opony, co wynika z nieprawidłowego rozłożenia nacisku osi pojazdu na podłoże oraz zmiany powierzchni styku opony z nawierzchnią.

– Nasza akcja „Ciśnienie pod Kontrolą” zaowocowała bardzo wymiernymi efektami. Pomiary ciśnienia podczas pierwszej edycji akcji przyniosły bardzo niepokojące wyniki – aż 87,9 proc. kierowców jeździło na oponach o nieprawidłowym ciśnieniu. Po 8 latach mierzenia ciśnienia przez Michelin odsetek ten spadł aż o ponad 20 procent. Takie rezultaty są dla nas najlepszym dowodem na to, że nasze działania mają głęboki sens – mówi Iwona Jabłonowska, koordynator akcji z Michelin Polska.

– Klienci odwiedzający nasze punkty serwisowe mogą za każdym razem liczyć na bezpłatne pomiary ciśnienia w oponach i głębokości bieżnika oraz rzetelną informację na temat wpływu tych parametrów na bezpieczeństwo jazdy. Dodatkowo mogą liczyć również na weryfikację 11 punktów bezpieczeństwa pojazdu. Nasz udział w kolejnej odsłonie programu „Ciśnienie pod Kontrolą” ma na celu jeszcze większą edukację kierowców z całej Polski – mówi Krzysztof Sas, prezes Euromaster Polska Sp. z o.o., głównego partnera tegorocznej edycji akcji.

„Ciśnienie pod Kontrolą” to część międzynarodowego programu Michelin prowadzonego pod hasłem „Fill Up With Air”. Ponadto firma działa w Stowarzyszeniu Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego (GRSP – Global Road Safety Partnership) i od wielu lat jest zaangażowana w projekty związane z promowaniem wśród kierowców bezpiecznych zachowań na drodze.