MICHELIN: DALSZA WSPÓŁPRACA Z BMW NA TORACH

Michelin oraz BMW Motorrad France zamierzają kontynuować swoje partnerstwo w wyścigach motorowych w 2012 roku. Celem tej współpracy jest kontynuacja sukcesów z sezonów 2010 i 2011 w wyścigach z serii French Superbike Championships i ubieganie się w przyszłorocznym cyklu FIM Endurance World Championship o tytuł mistrza.

Michelin wciąż pracuje z BMW Motorrad France nad przygotowaniem najlepszego zestawu wyścigowego, składającego się z najlepszego kierowcy, motoru i ogumienia. Te wspólne prace umożliwiły powstanie nowych opon wyścigowych Michelin Power Cup, Power Slick oraz Power Rain, które będą wprowadzone w 2012 roku.

Wspólny cel Michelin oraz BMW Motorrad to zwycięstwo we wszystkich zawodach, w których razem startują. Aby osiągnąć ten rezultat, specjaliści od opon motocyklowych Michelin pracują nad stworzeniem ogumienia łączącego w sobie idealny balans pomiędzy niezawodnością, przyczepnością i zwrotnością, dzięki stworzeniu nowej obudowy opony i wykorzystaniu nowych materiałów.

Efektywność współpracy pomiędzy motocyklem, zawodnikiem i oponami Michelin była widoczna w tym sezonie i przyczyniła się do znakomitych wyników zespołów BMW Motorrad France. Firmy zwyciężyły w zawodach 2011 French Superbike Championship i zajęły drugie miejsce w łącznej klasyfikacji FIM Endurance World Championship.

Podczas ostatnich zawodów wytrzymałościowych Doha 8 Hours, ekipa BMW osiągała czasy o 1 sekundę lepsze niż w roku 2010. Dzięki tej przewadze, zawodnicy BMW/Michelin byli w stanie odrobić stratę wielu miejsc, spowodowaną wczesną kolizją na torze i z 24 pozycji zakończyć wyścig na drugim miejscu.