MICHELIN I GARMIN: APLIKACJE DLA TURYSTÓW

mi 1-bg-map

Przed zbliżającym się sezonem urlopowym Michelin oraz Garmin, czołowy producent systemów GPS, przedstawiają dwie aplikacje na urządzenia nawigacyjne. Dzięki nim kierowcy zyskują łatwy dostęp do turystycznych i kulinarnych przewodników Michelin.

Dzięki nawiązaniu współpracy pomiędzy firmami, użytkownicy systemów GPS mogą korzystać z przewodnika Michelin w wersji opisującej najciekawsze atrakcje turystyczne Europy oraz przewodnika recenzującego najlepsze europejskie restauracje i hotele.


Zobacz także:
GPS / AUDIO
OPONY


Michelin, która obok produkcji opon zajmuje się również wydawaniem cenionych map oraz słynnych czerwonych przewodników kulinarnych i zielonych przewodników turystycznych, dostarczyła bowiem do aplikacji swoje treści.

Zielony Przewodnik Michelin

Przewodnik Michelin na urządzenia nawigacyjne zawiera opisy ponad 20,5 tys. atrakcji turystycznych w 37 europejskich krajach, w tym także w Polsce. Jeżeli na trasie podróży lub w jej pobliżu znajduje się jeden z opisanych obiektów, kierowca korzystający z nawigacji Garmin jest o tym automatycznie informowany. Po uruchomieniu odpowiedniej funkcji urządzenie wyświetli instrukcje, jak dojechać do danego miejsca samochodem, motocyklem, rowerem lub dojść na piechotę.

Opis każdego obiektu turystycznego został stworzony przy wykorzystaniu treści zawartych w Zielonych Przewodnikach Michelin i dodatkowo zawiera liczne informacje praktyczne, takie jak godziny otwarcia czy ceny biletów wstępu. Aplikacja udostępnia również blisko 5 tys. zdjęć.

Czerwony Przewodnik Michelin

Aplikacja udostępnia opisy ponad 46 tys. hoteli i restauracji z 24 europejskich krajów, w tym Polski. Charakterystyka każdego miejsca zawiera dane kontaktowe, ocenę inspektorów Michelin oraz przykładowe ceny posiłków i noclegów. Zarówno hotele, jak i restauracje uwzględnione w przewodniku zostały uporządkowane według kilkunastu kategorii, dzięki czemu mogą być łatwo i szybko zlokalizowane poprzez nawigację Garmin.

Oba przewodniki Michelin są dostępne w jęz. angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim.