MICHELIN: NOWA FORMUŁA E NA OPONACH MARKI

Bibendum 1

Michelin został wybrany przez FIA (Federation International de l’Automobile) oficjalnym dostawcą opon dla nowej serii wyścigów pojazdów elektrycznych – Formuły E. Oferta francuskiej firmy zwyciężyła w przeprowadzonym przetargu ze względu na osiągnięcia w kategoriach: kompetencji technicznych, planu marketingowego oraz zaangażowania w programy promujące motoryzację.

Formuła E będzie nową serią wyścigową jednoosobowych samochodów elektrycznych. Wszystkie wyścigi serii będą rozgrywane na torach ulicznych zlokalizowanych w centrach miast. Pierwsze mistrzostwa odbędą się w 2014 roku.


Zobacz także:
OPONY
SPORT


Nowe opony Michelin przeznaczone dla samochodów startujących w Formule E zostaną zaprojektowane tak, by maksymalnie wykorzystać możliwości samochodów elektrycznych. Formuła E to dla producenta opon okazja do zaprezentowania koncepcji Michelin Total Performance polegającej na zapewnianiu wysokich osiągów opony we wszystkich kategoriach.

Pascal Couasnon, szef sportów motorowych Michelin: Michelin jest pionierem odpowiedzialnej motoryzacji i efektywności energetycznej opon. Powstająca nowa seria wyścigowa jest dla nas ważna z dwóch powodów. Po pierwsze wprowadza do sportów motorowych nową jakość w postaci samochodów elektrycznych. Dodatkowo zawody rozgrywane będą w centrach miast, co będzie widowiskowe dla fanów motoryzacji i może przełożyć się na wzrost popularności wyścigów.