MICHELIN: NOWE ROZMIARY OPONY ENERGY SAVER+

Michelin 1_Saver+_3

Na rynek trafiają nowe rozmiary opon letnich Michelin Energy Saver+ do samochodów osobowych. Jest to pierwsza opona z Eco N Grip – nowej opatentowanej mieszanki gumy opracowanej przez naukowców z Centrum Technologicznego Michelin w Ladoux.

Gama została rozszerzona o wersje 215/60 R16 i 185/55 R16. Innowacyjna mieszanka ogranicza nagrzewanie się gumy, a zatem zmniejsza ilość energii pochłanianej przez opony. Zaletą tej technologii jest podniesienie jednego parametru osiągów bez poświęcania innych, takich jak hamowanie i większa trwałość, co francuski producent określa jako Michelin Total Performance.


Zobacz także:
OPONY


Opona Michelin Energy Saver+ pozwala zaoszczędzić ok. 200 litrów paliwa na dystansie 45 000 km w porównaniu do opon o najniższej klasie F określonej rozporządzeniem o etykietowaniu opon.

Inżynierowie Michelin zmodyfikowali jej konstrukcję, aby zwiększyć powierzchnię obszaru kontaktu z podłożem. W porównaniu z oponą poprzedniej generacji powierzchnia ta wzrosła o 10 proc., co zapewnia doskonałą przyczepność zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. W rezultacie nowa opona hamuje na mokrej nawierzchni o 16 metrów krócej od opony o najniższej klasie określonej rozporządzeniem o etykietowaniu.

Na poziomie cząsteczkowym w mieszance gumy opony Michelin Energy Saver+ zastosowano sieciowanie, które poprawia spoistość gumy i wzmacnia jej odporność na zużycie.

Ogumienie jest dostępne w wersji 14, 15 i 16 cali w 61 rozmiarach, a zatem może być montowana w bardzo szerokiej gamie samochodów.