MICHELIN: OPONY LATITUDE CROSS S1 WYGRYWAJĄ

Tegoroczna edycja zakończonego właśnie rajdu Vodafone Rally de Portugal 2012 była nietypowa. Silny wiatr, temperatury poniżej 10 stopni Celsjusza i ciągły deszcz zaskoczyły wszystkich. Duży wpływ na wyniki najlepszych miały opony Latitude Latitude Cross.

Ostatecznie na najwyższym podium w rajdzie Vodafone Rally de Portugal 2012 stanęła załoga Mads Ostberg i Jonas Andersson kierujący Fordem Fiesta RS WRC, bowiem Mikko Hirvonen i Jarmo Lehtinen jadący Citroenem DS3 WRC zostali wykluczeni. Norwegowie jechali na oponach Michelin Latitude Cross. Podium uzupełnili Jewgienij Nowikow i Denis Giraudet oraz Petter Solberg i Chris Patterson (obie załogi także w Fordach Fiesta RS WRC).

Ze względu na suche nawierzchnie, do których przyzwyczaił kierowców rajd Vodafone Rally de Portugal, do czwartej w tym roku rundy WRC, FIA (Fédération Internationale de l’Automobile) wybrała opony Michelin Latitude Cross H1 wykonane z twardej mieszanki gumy. Tymczasem pogoda, a przede wszystkim silne opady, zmusiły jednak kierowców do wyboru bardziej miękkiej wersji Latitude Cross S1, która została autoryzowana przez FIA w przypadku zmiennych warunków panujących na trasie.

Kolejna runda World Rally Championship 2012 odbędzie się w dniach 27-29 kwietnia w Argentynie. Kierowcy muszą przygotować się na jazdę po bardziej miękkich żwirowych nawierzchniach. Do tego rajdu zostały nominowane opony Michelin Latitude Cross S1.