MICHELIN: REKORDY PRĘKOŚCI USTANOWIONE

Michelin 1_Vauxhall 2

Na torze w Millbrook w Wielkiej Brytanii odbyła się próba pobicia 12 światowych i 6 brytyjskich długodystansowych rekordów prędkości. Tego wyzwania podjął się zespół Vauxhall/ Opel oraz Michelin.

Próba bicia rekordów trwała 24 godziny. W tym czasie samochód Vauxhall Astra 2.0 CDTi wyposażony w opony Michelin Pilot Super Sport o najwyższych osiągach pokonał prawie 4 800 km ze średnią prędkością 200 km/h. Uzyskane wyniki czekają teraz na zatwierdzenie przez FIA – Międzynarodową Federację Samochodową i MSA – brytyjskie stowarzyszenie sportów motorowych.


Zobacz także:
SPORT


Tor Millbrook’s High Speed Bowl zlokalizowany ok. 75 km na północ od Londynu, liczy 3,2 km długości i ma kształt okręgu, a jego zewnętrzna strona jest nieco pochylona, co umożliwia osiąganie większych prędkości. Nieustanny zakręt, pochylenie toru oraz prędkość około 210 km/h spowodowały, że silnik, układ napędowy, jak również zawieszenie i opony poddane zostały ciężkiej próbie.

Michelin 2_Vauxhall 1

– Michelin ma ogromne doświadczenie w produkcji opon wykorzystywanych w różnego rodzaju wyścigach i sportach motorowych, dlatego byłem całkowicie pewny, że nasze opony sprostają ekstremalnym warunkom testu panującym na torze w Millbrook. Opony Michelin udowodniły znakomite osiągi w zakresie przyczepności, sterowności i wytrzymałości, jednocześnie utrzymując bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Zrównoważone, wysokie osiągi są podstawą stworzonej przez Michelin filozofii Total Performance – mówi Malcolm Scovell, Dyrektor Handlowy Michelin w Wielkiej Brytanii.

W oponach Michelin Pilot Super Sport wykorzystano doświadczenie Michelin zdobyte w najważniejszych wyścigach długodystansowych na świecie, a przede wszystkim w słynnym wyścigu 24H Le Mans.

– Współpracowaliśmy z Michelin od samego początku projektu. W lipcu przeprowadziliśmy testy na torze w Millbrook, w trakcie których Astra wyposażona w opony Michelin pokonała 800 kilometrów. Próby te udowodniły, że opony Michelin Pilot Super Sport są w stanie sprostać wyzwaniu – mówi Volker Strycek, dyrektor sportów motorowych w Opel/Vauxhall.