MICHELIN: UMOWA NA DOSTAWĘ I SERWISOWANIE OPON

PolskiBus.com 1_2

Producent opon Michelin podpisał umowę z firmą PolskiBus.com – popularnym międzymiastowym przewoźnikiem autokarowym. Współpraca obejmuje dostawę i serwisowanie opon do pojazdów jeżdżących po 12 krajowych i międzynarodowych trasach w ramach siatki połączeń firmy.

Michelin podpisał umowę na wyposażenie 69 autokarów przewoźnika, który oferuje ekspresowe połączenia autokarowe do 19 polskich miast i 5 europejskich lokalizacji. Współpraca ma formę kontraktu kilometrowego, który zakłada ponoszenie wydatków uzależnionych od ilości przejechanych przez pojazdy kilometrów.


Zobacz także:
OPONY


W ramach umowy PolskiBus.com otrzymuje pełną obsługę produktowo- serwisową oferowaną przez Michelin w oparciu o rozwiązania dla flot – Michelin Solutions. Rozwiązania te zapewniają optymalizację procesu zarządzania oponami mającą na celu obniżenie kosztów, a przez to zwiększenie wydajności użytkowania pojazdów. Obsługą serwisową zajmie się sieć Euromaster. Autokary zostały objęte usługą Michelin Euro Assist, czyli pomocą w przypadku awarii w drodze w całej Europie.

Rozwiązanie proponowane przez Michelin zostało wybrane przez PolskiBus.com w procesie negocjacji. W ramach umowy Michelin wyposaży autokary przewoźnika w opony Michelin X MultiWay 3D. Kontrakt obejmuje dostawę ogumienia do pojazdów jeżdżących zarówno na trasach krajowych, jak i międzynarodowych. W lecie przewoźnik będzie korzystał z opon – 315/80R22,5 Michelin X MultiWay 3D XZE na wszystkich osiach, zaś w zimie – 315/80R22,5 Michelin X MultiWay 3D XZE na osi prowadzącej i wleczonej oraz 315/80R22,5 Michelin X MultiWay 3D XDE na osi napędowej.

PolskiBus.com 2_1

– PolskiBus.com to kolejna firma, która zaufała zarówno naszym produktom, jak i kompleksowemu rozwiązaniu gwarantującemu redukcję kosztów – podkreśla Andrzej Dudek z Michelin Polska.

– PolskiBus.com odniósł ogromny sukces od momentu wejścia na rynek 2 lata temu. Firma rozwija się bardzo dynamicznie, stale rozwija sieć połączeń i inwestuje w nowoczesną flotę autokarów. Aby zapewnić naszym pasażerom bezpieczeństwo i najwyższą jakość usług, współpracujemy z partnerami, którzy tak jak my cenią najwyższe standardy obsługi klienta – mówi Piotr Bezulski, Dyrektor Zarządzający PolskiBus.com.

Dostawcą usług serwisowych wszystkich opon dostarczonych w ramach umowy jest punkt Euromaster Litwin z Warszawy. Serwis będzie obejmował takie operacje jak: montaż/ demontaż opon, wyważanie, pogłębianie, kontrola oraz uzupełnianie ciśnienia, wymiana zaworów, itp. Wszelkie prace związane z oponami będzie nadzorował inspektor techniczny Michelin Solutions.

polskibus 2_ke

Michelin X MultiWay 3D z technologiami Durable Technologies i InfiniCoil, to ciężarowa opona wielofunkcyjna. Można ją stosować na wszystkich rodzajach dróg i we wszystkich warunkach pogodowych. Opony są dostępne w najpopularniejszych rozmiarach na rynku. Nowa gama opon została zaprojektowana w konkretnym celu – aby spełniać oczekiwania firm transportowych, które przewożą ciężkie ładunki.

Technologia trójwymiarowych lameli

Trójwymiarowe lamele „Podwójna Fala” są opatentowaną innowacją Michelin. Ich trójwymiarowa struktura zapewnia sztywność klocków bieżnika i zmniejsza szybkość jego zużycia. Bieżnik z lamelami pracującymi w płaszczyźnie poziomej i pionowej jest trwalszy od tradycyjnych bieżników.

Z kolei trójwymiarowe, samoregenerujące się lamele „Kropla Wody” utrzymują przyczepność pojazdu na drodze bez względu na stopień zużycia bieżnika, który ma właściwość samoregeneracji. Dodatkowo trójwymiarowe lamele „Tower Pump”(działające jak pompki), zapewniają znakomitą przyczepność na śliskiej nawierzchni, jednocześnie eliminując ryzyko rozerwania bieżnika.