MILLERS OILS: KOLEJNA UMOWA PARTNERSKA

Samsonas Millers Oils DOG BOX

Firma Millers Oils ogłasiła kolejną umowę partnerską z firmą, która jest dobrze znana i szanowana w świecie motorsportu: producentem wyczynowych skrzyni biegów (kłowych – a więc z zębatkami o prostych zębach, bez synchronizatorów) i układów przeniesienia napędu – Samsonas Motorsport Transmissions.

Po długotrwałych, bardzo wymagających testach olejów przekładniowych Millers Oils CRX z formułą Nanodrive, które trwały przez cały 2012 rok, Samsonas Motorsport Transmissions oficjalnie rekomenduje używanie olejów Millers Oils we wszystkich produkowanych przez siebie skrzyniach biegów.


Zobacz także:
MILLERS OIL
RAJDY


Wyczynowe oleje przekładniowe Millers Oils CRX z serii Nanodrive spełniają, a nawet przewyższają surowe wymagania Samsonas Motorsport Transmissions.

W 2013 roku współpraca pomiędzy firmami zostanie zacieśniona, gdyż firmy będą współpracowały przy rozwijaniu i testowaniu nowych produktów przeznaczonych do użytku w motorsporcie. Skorzystają na tym przede wszystkim klienci, którzy będą mogli czerpać z doświadczeń i wiedzy technicznej obu firm.

Aktywność Samsonas Motorsport Transmissions nie ogranicza się jedynie do produkcji wyczynowych skrzyni biegów, firma dysponuje swoimi testowymi samochodami rajdowymi: BMW M3 oraz Subaru Impreza, które uczestniczą w rajdach przez cały rok. Starty traktowane są jako testy, zarówno produktów Samsonas, jak i olejów Millers Oils.

Obie firmy kładą nacisk na rozwój poprzez jakość. Klucz do sukcesu w motorsporcie to ciągły rozwój poprzez wprowadzanie nowych technologii i procesów. Obie firmy niedawno zainwestowały w nowe działy rozwoju oraz urządzenia do produkcji.

Produkcja (obróbka CNC) skrzyni biegów Samsonas będzie już wkrótce przebiegała wyłącznie przy użyciu olejów przemysłowych oraz cieczy chłodząco-smarujących Millers Oils, co dodatkowo podniesie jakość wytwarzanych komponentów.

Obecnie, przemysłowe środki smarne Millers Oils są używane przy produkcji wybranych komponentów, w celu ich ochrony, oraz podczas składania gotowych wyrobów. Zapewnia to najwyższy standard jakości oraz wytrzymałość produktów.

Obie firmy zaprezentowały swoje stoiska na targach Autosport International w Birmingham (10-13 styczeń 2013).

Samsonas Sport Transmissions

Samsonas Motorsport (SM) to firma, która w latach 90-tych, mając 20-letni bagaż doświadczeń w motorsporcie, rozpoczęła nową działalność – produkcję wyczynowych skrzyni biegów.

W 1997 SM zaprezentowało pierwszą kłową skrzynię biegów do samochodu typu Autocross. W ciągu kolejnych 10 lat skrzynie biegów były dostarczane nie tylko do klientów na Litwie, ale także w innych krajach nadbałtyckich. W 2003 SM rozpoczął dostawy zestawów skrzyni biegów do rajdowych samochodów grupy N oraz grupy A. W 2005 roku firma zainwestowała bardzo duże środki w nowe urządzenia CNC, urządzenia do obróbki cieplnej, laboratorium, oraz inżynierów.

Dziś, Samsonas Motorsport to 20 wykwalifikowanych specjalistów. Gama produktów obejmuje ponad 20 różnych zestawów skrzyni biegów, a główną linią produktów są zestawy kłowych skrzyni biegów do samochodów rajdowych grupy N. Najpopularniejsze są zestawy do Mitsubishi Lancer Evo 9, Evo 10, Subaru Impreza Sti, Honda oraz wielu BMW. Są one wyjątkowo trwałe, oraz pozwalają na bardzo precyzyjne wybieranie biegów.

Wszystkie zestawy skrzyni biegów są testowane i sprawdzane. Priorytetem firmy zawsze było, i pozostanie oferowanie produktów o najwyższej możliwej jakości i niezawodności. Z tego powodu w firmie Samsonas Motorsport powstał wysoko rozwinięty dział kontroli jakości i laboratorium, w którym pracują specjaliści od materiałoznawsta. Jakość materiałów jest sprawdzana jeszcze zanim trafią do fabryki, a gotowe produkty już po wyprodukowaniu, a przed sprzedażą do klienta.

Wyniki zawodników używających przekładni SM mówią same za siebie – zwycięstwa w mistrzostwach Ukrainy, Litwy, Łotwy, Rosji, Finlandii oraz wielu innych krajów. Produkty Samsonas są dystrybuowane na całym świecie, a firma jest znana z wysokiej jakości.